Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A Doterra termékek és egy...

A Doterra termékek és egy átlag drogériás illóolaj minősége milyen viszonyban van?

Figyelt kérdés

Több tudatos vásárlós cikket elolvastam, számomra is úgy tűnik, hogy a Doterra túlárazottsága az MLM jellegből is következik. De különösen vegyészek, biológusok véleménye érdekelne akik erre vegytisztán tudnak felelni. Sajnos közemberként - mivel más területen dolgozom csak hipotéziseim vannak a témában. Könnyű lehúzni és felmagasztalni vmit, de a valid tudományos infó jól jönne.


Ez nekem különösen tetszett:

[link]



2022. júl. 26. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Az illóolajok vizsgálata (nehézfém, szennyeződés, peszticid, egyéb) igen sokba kerül. Kis cégek ilyen berendezéseket nem engedhetnek meg maguknak. A doterra igazoltan bevizsgált, minden olaj alján van egy szám, és le lehet ellenőrizni, hogy a gáz kromatográfiás, és tömegsprektográfiás vizsgálat után mik az adatok, mennyi a pl. a terpén benne, szb.
2022. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Elolvastam a cikket. Rengeteg hiba, valótlan dolog van benne.


1. “Ugyanis valójában csak a szokásos, hálózatos piramis-játékról van szó”


Az MLM nem piramis hálózat!


2. “Harmadik trükk az értékesítési rendszerben van, mert ahhoz hogy valaki olcsóbban(?) vásároljon, be kell lépnie a hálózatba és meg kell vennie egy kezdő készletet 30000 Ft-ért.”


Ahhoz, hogy valaki nagyker áron vásároljon olajat nem kell “belépnie” sehova ha nem akar. Én is nagyker áron adom az olajokat. Nyilván ha belép és vásárol pontokat gyűjthet, amit beválthat termékre. A rendszer nagyon jó, pedig engem régebben a világból ki lehetett kergetni az MLM szóval. Én nem üzletszerűen csinálom, engem nem érdekel ki lép be hozzám, és ki nem, keresnek sokan, mert van hozzá tudásom (akkreditáltaromaterapeuta vagyok) és nem is beszélek rá senkit, hogy milyen sok mindenben segít az illóolaj.


Te tudtad, hogy az olcsó illóolajokat nem ellenőrzik? Pl. egy levendula illóolajnak eladott üvegcse, nem a drágább, hatékonyabb Lavandula Angustifoliát tartalmazza, hanem valamelyik másik fajtát jó esetben, vagy csak szintetikus aroma van benne.

Nyilván egy picit lehet, hogy drágább, de én anno nem találtam jobbat, mikor eldöntöttem, hogy illóolajokat szeretnék használni. Próbáltam a márkásabbakat, de ég és föld a különbség. Amúgy mindennél így van, a minőséget meg kell fizetni. Vannak olyan gyógyteák amik tele vannak nehézfémmel, mások, meg be vannak erre vizsgálva.


Sokmindent írhatnék még. :)

2022. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Mit tudnak gyogyitani ezek az olajok? Vagy csak jo illat lesz? Komolyan kerdezem.
2022. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olvass utána az atomaterápiának.
2022. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*aromaterápiának
2022. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Botrany az ara! Semmit nem ernek! Jo lesz az illat, ha parologtatsz! Minden ilyen lehuzas!
2022. júl. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ég és föld viszonylatban. Aki szerint semmit nem ér, kíváncsi vagyok, hányat próbált. Mert én próbáltam pl. a borsmentát mintacsomagban, egy fillért nem kellett fizetnem érte, és sokkal-sokkal ütősebb, mint a drogériás borsmenta. Próbáltam két illóolajkeveréket (ezt már fizetősen), az egyik mozgásszervre van (Deep Blue), jobb, mint a Voltaren kenőcs, és a másik pedig fejfájásra való touch (Past Time), ami sokszor más fájdalmakra is bizonyított (bár a szaga nem a kedvencem). Nekem sincs sajnos anyagi keretem nagyon rájuk, mert tényleg drágák, de ez a kettő az én házipatikámban bizonyított, más illóolajos krémekhez és drogériás illóolajokhoz képest. Párologtatva nem próbáltam még őket, tehát hogy abban van-e különbség, arról nem tudok nyilatkozni, de bőrön való használatban (persze hígítva) van.
2022. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es bagyok. Igen van különbség párologtatva is. Én próbáltam, anno mikor még azt hittem mind egyforma vettem egy elég márkás szibériai fenyőt (nevére most nem emlékszem), hát eszméletlen szó szerint büdös volt, a doterrás isteni volt diffuzorba.
2022. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Drogériában sem mindegy, hogy milyet veszel. Van illat-olaj és illóolaj.


Hazánkban csak az a termék nevezhető illóolajnak, ami 100%-os, a többi az illat-olaj.

Ennyiből nem mindegy, hogy milyen drogériában kapható olajat vettél.


A Doterra úgy reklámozza magát, mintha ők kiemelkedőek lennének abban a világon, hogy 100%-os illóolajakat forgalmaznak, minden más gagyi, egészségre ártalmas lenne hozzájuk képest, ami egyszerűen nem igaz.


Ha nem szintetikus olajokkal hasonlítgatnák magukat össze nonstop, akkor ez gyorsan ki is derülne. Csak hát akkor bukta a profit, bukta a csilli-villi körítés.


Itthon, gyógyszertári minőségben is kaphatóak 100%-os illóolajok, töredék áron.

100% illóolaj és 100% illóolaj között hány százalék a különbség? Nulla, ugyanaz.


A 100%-os tisztaságú illóolajnál jobb minőség nem létezik.

A Doterra tehát nem kiemelkedő, csak annak állítja be magát. Reklámnak jól hangzik, lehúzásnak is jó, hiszen még "alá is támasztják" az árával, hogy azért kerül ennyibe, mert csodaszer. Legyetek résen a csodaszerként beállított termékekkel, legyen az bármi.

febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A doterra soha nem mondott olyant, hogy minden más gagyi. Egy cég sem mondhat ilyent. Maximum elmondhatja, és a doterra is ezt teszi, hogy miben különbözik más illóolajoktól.


“A doterra nem kiemelkedő” …. én is ezt hittem, majd utána olvastam, elvégeztem pár akkreditált tanfolyamot megváltozott a véleményem.

Az, hogy valamire ráírjak, hogy 100% még nem garantálja azt, hogy az valóban mentes minden káros anyagtól, lásd nehézfémek, peszticidek.

febr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!