Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Desztillált vizet inni rendsze...

Desztillált vizet inni rendszeresen tényleg egészséges?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy méregtelenítő hatása van, az érrendszerről is feloldja a káros lerakódásokat és a vesére is jó hatással van. Én mint laikus nem igazán tudom megállapítani, hogy ezek mennyire igazak vagy sem, de felkeltette az érdeklődésemet egy idős gyógyszerész, aki elmondása szerint 32 éve csak desztillált vizet iszik és azóta semmi baja, mondhatni remek egészségi állapotban van.

2022. nov. 23. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Persze, mivel semmilyen ásványi anyag nincs benne, szépen kimossa a szervezetedből a maradékot is, így gyönyörűen felborul az ion egyensúly :) Ha ezt egészségesnek találod, akkor idd csak ;)
2022. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zcom09 ***** válasza:
97%

"Úgy hallottam, hogy méregtelenítő hatása van, az érrendszerről is feloldja a káros lerakódásokat és a vesére is jó hatással van."

Ez konkrét hazugság, a szervezetünk nem így működik.


Nincs bizonyítottan jótékony hatása, hacsak a rendelkezésre álló más vizek szennyezettek. Emellett csökkenti a szervezet elektrolit szintjét, ezért ha valaki deszt. vizet iszik azt fogyasztás előtt vissza kell sózni. Külön erre a célra kapható só készítménnyel. Ha ezt megteszik akkor közel ártalmatlan, nem okoz kárt, viszont nem is használ. Pláne nem fogja kimosni az ereidet.

2022. nov. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem jó dolog ez,bárkitől is hallottad.
2022. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még általánosban mondta a kémia tanár, hogy nem jó.
2022. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
4-es, szerintem mindenkinek. Kérdező, ne hidd el ezeket a dolgokat, akárki is mondta neked. Nem egészséges, sőt, ártalmas a szervezetedre, inkább ne próbáld ki ha jót akarsz magadnak.
2022. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel a létszükségletű ásványi anyagokat nem kapod meg.
2022. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad desztillált vizet inni! Életveszélyes. Az ozmózis miatt a sejtjeid ki is pukkadhatnak.

Egy orvosis

2022. dec. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze; butasagokat beszel az elso nyolc.
2023. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!