Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Általánosságban elmondható,...

Általánosságban elmondható, hogy aki egészségesen étkezik, és rendszeresen mozog, az tovább él, vagy tovább marad egészséges?

Figyelt kérdés
Most itt nem arra gondolok, hogy elüti a busz, vagy meghal ételmérgezésben, hanem ha tegyük fel semmi baleset nem éri, akkor megéri a testünket megbecsülni? Vagy úgy is mindegy, a genetika dönt? Ha valakinek az egész családja rákban halt meg 40-50 évesen, akkor az egyén csinálhat akármit, nagy valószínűséggel ő is így fogja végezni, mert a genetika elintézni?

2022. szept. 18. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint amikor azt mondják, hogy étkezz egészségesen és szép lesz a bőröd. Egy csomó egészségesen étkezőnek ocsmány a bőre, én meg mekis kaján élek és mindig is szép volt.
2022. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kicsit olyan, mint a lottó vagy a kockadobás. De azért van rá befolyásod. Pl. 1-est dobsz = rákod lesz. Csak nem mindegy, hogy sima kockával dobsz, vagy kicsit cinkelt, esetleg 20 oldalúval, vagy a kockád több lapján is 1-es szerepel. Ebben a genetika és az életmód egyaránt benne van. Pláne a dohányzás. Jó genetikával egészségesen élve is lehet rákod, de a statisztika szerint kisebb esélyel.
2022. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem. A genetika dönt.


Én egészségesen étkezek, nem dohányzok, heti 1-2x iszok pl bort, mégis tropák az ízületeim.


Nagyapám dohányzott, borozott, kenyéren zsíros ételen élt, 89 éves korában halt meg, antialkoholista, nagymamám meg pl. 64 évesen

2022. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy hosszabb életed lehet-e ezektől, de biztos tartalmasabb. Pl, ha mozogsz/futsz/sportolsz, akkor van plusz egy hobbid az életedben, amivel netalántán még sikereket is érhetsz el-mondjuk sikerül lefutnod "x km-ert" vagy valami. Nem mellékesen a vérkeringésednek nagyon jót tesz.

Ez azért fontos, mert nem mindegy, hogy leélsz 90 évet fáradtan, depisen, hátfájósan stb vagy élsz 75 évig, de azt kimaxolod és átéled minden percét. A sport is egy eszköz lehet ebben.

Az meg, hogy mi az "egészséges" étel az emberfüggő. Én pl tészta/kenyérfélék nélkül nem tudom, mit kezdenék magammal, de van, aki a gyümölccsel van így, más meg a paleo kajával. Attól is függ, hogy mihez van szokva a szervezeted.

Kicsit hosszú lenne kifejteni, de a bélflórád a kedvenc kajáidhoz alkalmazkodik- tehát egyedi igényei vannak.

Persze érdemes dokival is konzultálni, ha erősebb immunrendszerre vágysz.

2022. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!