Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha valaki allergiás a vérnyomá...

Ha valaki allergiás a vérnyomáscsökkentőkre, annak jó a C-vitamin?

Figyelt kérdés
Tágítja az ereket, védi a kiszakadástól.

2023. jan. 15. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem


Tágítja az ereket, védi a kiszakadástól.- nettó hülyeség


Kizárt dolog, hogy egyik sem jó:

[link]

2023. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kollagén képződésben játszik szerepet, ami az erek falát alkotja, ebből gondoltam.

Az egész zartán csoportra allergiás vagyok, a norvasc meg székrekedést és másfélszeresére dagadt bokát okoz.

2023. jan. 15. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Olyan nincs hogy valaki allergiás a vérnyomás csökkentőre.

Lehet allergiás valamelyik gyógyszer valamelyik összetevőjére, kap másikat. Ennyi.

2023. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Másfajta vérnyomáscsökkentő nem jó? A C-vitamin hasznos, de nem kimondottan vérnyomáscsökkentésre való, az ereknek, immunrendszernek ártani nem árt.
2023. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3: dehogy nincs
2023. jan. 15. 14:26
 6/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


quinapril, hydrochlorothiazid, captopril, Riociguat, alfuzosin, ambrisentan, amiloride, amlodipine, atorvastatin, perindopril, ramipril, indapamide

Tovább nincs kedvem gyűjtögetni....

Ott van a linken

Háziorvossal beszélj. Mi (legalábbis én biztos, hogy) nem vagyunk (vagyok) orvos(ok).

Honnan tudod, hogy a sartan csoportra allergiás vagy? Volt gyógyszer allergia vizsgálat? Akkor azt tudja a háziorvos, hogy mit írhat fel.

A norvasc-ban meg amlodipine van.

2023. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
perindopril jó lehet
2023. jan. 15. 14:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Gondold már át. Ha sima egészséges c vitamin jó lenne rá, ki lenne az a hülye, aki gyógyszert szed, meg melyik hülye orvos írna fel mást?
2023. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

"Ha sima egészséges c vitamin jó lenne rá, ki lenne az a hülye, aki gyógyszert szed, meg melyik hülye orvos írna fel mást?"


Beszedik, amit az orvos kiír. Bár sokan feljogosítva érzik magukat, hogy képzés nélkül is, qrvára értenek az egészségügyi dolgokhoz. Itt mindenki "ért hozzá", akkor is, ha valójában nem. Tehát kérdés nélkül veszik, amit az orvos felír. Nem mindenki, de sokan.


(Az évtizedek folyamán sok orvossal dolgoztam TUDOM, hogy nem mindenhatók, sőt, de némelyik elég arrogáns, hogy elhitesse mennyire szuper.)


Az orvosnak meg fizetnek a gyógyszergyártók. Szóval hülye lenne egyszerűbbet felírni, ha valami felírásáért pénzelik. Mit gondolsz miért van a sok - úgy nevezett - orvos látogató. Sokszor rendelési időben lefoglalják a dokit, hogy bizonyos új gyógyszereket promótáljanak. És ne írd, hogy ez nem igaz, mert 1) az egészségügyben dolgozom 30+ éve, látom mi folyik. 2) betegként is tapasztaltam, hogy az orvos látogatók lekötik a dokikat, rendelési időben.


Mellesleg: ha már érfal erősítés, javítás, abban a C vitaminnal együtt szedve jobb a Rutin tartalmú gyógyszerek, mint pl. Rutascorbin.

És ha vérnyomásra kellene valami, ami NEM kemikália, akkor fokhagyma kapszulát javasolnék. Többféle termék is van, olyan is, ami ár/érték arányban a legjobb. Nincs mellékhatása, és nem lehet túladagolni.

Utána lehet a neten olvasni.


A C vitamin nagyon hasznos, több mg-ot kellene belőle naponta bevinni, (akár mesterségesen is) mert ellentétben a legtöbb állatfajjal, az ember szervezete NEM termeli ki a szükséges mennyiséget. Amúgy is, vízben oldódva távozik a felesleg.

2023. jan. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es, nem mondtál semmi újat.

Egyébként én is nagyon szeretem a természetes dolgokat, azért vagyok itt, csak nem vagyok elvakult. Ha már gyógyszert írnak fel magas vérnyomásra, akkor már nem elég a c vitamin, aminek meg igenis lehet mellékhatása. Ha már valaki mindenáron gyógyszer nélkül akarja kikezelni, akkor nem másik tablettát kell választani, hanem megerőltetni magát, és egészségesen élni. Egészséges étrend, sok mozgás. 1000x többet ér a sima c vitaminnál. Ettől még lehet szedni természetesen, csak nem ennyitől várni a csodát.

2023. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!