Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Méhpolip gyógyítása alternatívan?

Méhpolip gyógyítása alternatívan?

Figyelt kérdés

A családban egy rokonomnak (50 éves) kb. két éve rendszertelen lett e menstruációja, szinte állandóan vérzett, hol jobban, hol csak pecsételve. A nőgyógyászati vizsgálaton elküldték egy idő után (amikor nem változott semmi) egészségügyi küretre, ahol a szövettanból megállapították, hogy polip. Ezt követően minden rendben volt, majd pár hónapja újrakezdődött az állandó vérzése, így több vizsgálat/gyógyszer után ismét elküldték küretre, ahol ismét megállapították, hogy polip. Most azt mondták neki, hogy két doboz (korábban már szedett) gyógyszert szedjen végig ismét és, ha újra kiújul, akkor a méheltávolítás következik.


Nyilvánvalóan nagyon maga alatt van a történtek miatt, próbálom ösztönözni az egészségesebb életmódra, több sportra, kevesebb és egészségesebb ételek fogyasztására, de hát nyilván fél a műtéttől és az azt követő változásoktól.


Hiszek abban, hogy a testünket érintő problémák legtöbbje a lelkünkben zajló, akár régi sérelmeink miatt következik be. Olvasgattam a témában, több előadást hallgattam ezzel kapcsolatban (dr. Bagdy Emőke, dr. Máté Gábor pl.) és próbálom efelé terelni az illetőt is, akinek egyébként elég traumatikus volt a gyerekkora, az anyjával való viszonya nagyon rossz volt és jelenleg is az, stb. tehát elég sok lelki terhet cipel és nehezen nyílik meg, inkább elfojtja magában.


A kérdésem az lenne tehát, hogy volt valaki, aki egészségügyileg hasonló cipőben járt? Meg tudta előzni a méheltávolítást? Mit lehet tenni ilyen helyzetekben?

Gondoltam arra is, hogy háziorvossal való konzultáció után esetleg kérhetne beutalót pszichológushoz, ahol ezeket át tudná beszélni egy hozzáértő szakemberrel, de nem tudom, hogy ez mennyire bevett vagy mennyire lenne eredményes. Valakinek valamilyen ötlete esetleg ezzel kapcsolatban van?



2023. febr. 1. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:
41%

Hát mondjuk egy normális orvost javaslok első körben, mert nyilvánvalóan az a probléma, hogy kürettel nem tudják eltávolítani teljesen a polypot, csak farigcsálják, tehát egy hysteroscopiát kellene csinálni, ahol kamerával bemennek a méh üregébe és teljesen eltávolítják.

Ha még ez után is visszajön, akkor meg egy hormonos spirál megoldja a baját, ezért tök felesleges kivenni a méhét.

2023. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!