Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az Aloe Vera pozitív hatásossá...

Szg74 kérdése:

Az Aloe Vera pozitív hatásosságáról elég sokat hallani. Engem az érdekel elsősorban, hogy valóban csökkenti-e a vércukorszintet? Nyugdíjas korban lévőként kellene 7 mmol/l-ról lemennem legalább 6-ra.

Figyelt kérdés
Megköszönöm, ha valaki az Aloe Vera-val kapcsolatban segít, tényleg annyira komplexen jó hatásai vannak, mint állítják? A termékkínálat Aloe Vera-szerekből igen nagy, melyiket / melyikeket érdemes választani? Ha valaki tud egyéb alternatív gyógymódhoz tartozó vércukorszintcsökkentőt mondani, azt is megköszönöm! Az e célra ajánlott étrendkiegészítők többségénél az van az ismertetőben, hogy segítenek a vércukrot szinten tartani, vagyis megelőzni, hogy ne legyen túl magas, nekem ennél hatásosabb szerre lenne szükségem.

2023. máj. 30. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az aloe verának belsőleg egyetlen hatása van a szervezetre: f0sat.

Külsőleg, bőrápolás szempontjából hatásos.

A magas cukrodra tarts diétát és ha az orvos felír gyógyszert, azt szedd be.

2023. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes utána nézni, hogy milyen sok mindent tartalmaz az Aloe Vera, milyen minősítésekkel rendelkezik. Sokfélét árusítanak ezért célszerű minőségit választani.Én a foreverét fogyasztom.

Jobbulást!

2023. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaj, már vártam a forevörösöket!😅
2023. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:

Az aloe vera mono, és poliszacharidokat tartalmaz. Ezek ugye szénhidrátok, és még ha rövidláncúak is, ideiglenesen megemelik a vércukorszintet.

Inkább olyan növényeken érdemes gondolkodni, kizárólag orvosi felügyelet mellett, amik inulint vagy hasonló vegyületeket tartalmaznak, mint például a csicsóka, vagy éppen a gyermekláncfű/pitypanggyökér. A csicsókát étkezés során burgonya helyett lehet használni, a gyermekláncfüvet pedig teaként. Ezt a cukorbetegségeddel foglalkozó orvossal mindenképpen meg kell beszélni előtte, mert az étkezés, és inzulinadagolás változhat ennek hatására.

2023. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vannak gyógytea összeállítások, melyek mértékkel, de rendszeresen fogyasztva - pl. minden másnap 1 csésze - hatékonyan csökkentik a vércukorszintet (pl. Gyuri bácsi teáiból van 2 féle ilyen). De ezeken túl a táplálkozás - diéta napi 5x-i étkezéssel - a kulcs. Ehhez leginkább orvos pl. belgyógyász, endokrinológus és/vagy dietetikus segítséget érdemes kérni!
2023. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!