Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hátfájásra milyen különleges...

Hátfájásra milyen különleges gyógymód van a masszázson kívül?

Figyelt kérdés
Valami krémet vagy hasonlót elsősorban.

2023. szept. 12. 12:17
 1/5 anonim válasza:
Bocs, hogy nem krémet, vagy hasonlót ajánlok, de szerintem én tornában és hátizom-erősítésben gondolkodnék első körben. Nekem évekig fájt a hátam. Majd elkezdtem edzeni (43 éves vagyok), súlyzózni, végeztem kifejezetten hátizomgyakorlatokat is és megszűnt a fájdalom. Nyilván, fontos lenne tudni, hogy a te hátfájásod miből fakad...
2023. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
például a gerincnyújtó pad
2023. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az elso irja. A hátizmok megfelelő erőssége. Tartásjavításban is segit ha erős és izmos a hátad és a tartásod tudattalanul jobb lesz es nem fog fajni.

Mist azert rossz mert elfaradnak az izmok. Azokat kell megedzeni.

Illetve rendszeres nyujtas es smr henger

2023. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem évekig fájt a hátam. Időszakosan, jobban vagy kevésbé. Egyszer egy rossz mozdulat után el is ájultam a fájdalomtól. Most évek óta nem fáj.

Két dolgot tettem:

- Az autóülésben a derekamnál deréktámasz van. (Saját gyártmány, a hátamra szabva.)

- Az ágyamban van egy hosszirányú betét, amitől a közepe a legmagasabb.

Ettől teljesen elmúlt a visszatérő fájdalom. Ha neked is az az ok, hogy statikus helyzetben a gerincizületek elhúzódnak, akkor ezek segíthetnek.

2023. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Grimfox ***** válasza:
Amíg nem tudod, mitől fáj a hátad, addig gyógymódot is nehéz rá ajánlani. Rossz tartásra csontkovács, ha az izmok a ludasak, akkor megfelelő torna, de ha mondjuk gerincsérv, vagy reuma, akkor a fentieket nem szabad, hanem akkor lehet ilyen-olyan kenőcsöket használni, meg olyan övet, ami leveszi a terget az adott hátrészről. Orvosi szakvélemény kell elsőre.
2023. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!