Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Bodza vagy harsfavirag tea a...

Bodza vagy harsfavirag tea a jobb köhögés csillapító és köptető?

Figyelt kérdés
2023. okt. 4. 03:38
 1/10 anonim ***** válasza:
A bodzának még nem hallottam ilyen hatásáról, így a hársfavirágra szavazok.
2023. okt. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keverve a legjobb. A bodza jól izzaszt, jó a légutaknak. A hársfa jó köhögésre is. Mindekettő segít a gyógyulásban és finomak.
2023. okt. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a csillapito es köptető 2 teljesen ellentétes dolog.


A harsfa köptető

Az izlandi zuzmo meg ilyan erősen csillapitja hogy azt se tudod felköhögni ami ingerel. Blokkolja a tüdőt.

2023. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja hát igen, nem mindegy, hogy hurutra vagy száraz köhögésre kell.
2023. okt. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Grimfox ***** válasza:
Én a hársfát úgy ismerem, mint köhögéscsillapító. Nem rémlik, hogy köptető lenne, de könnyen tévedhetek. Úgy általában légúti panaszokra, ahogy a 2. válaszoló is írja, egy 1:1 arányú keverék bodzából, és hársból teljesen jó, és hatásos. Köptetésre én kakukkfű teát szoktam használni. Reggel, és délben. Estére nem jó, mert tényleg felszedi a nyálkát. A köhögést csillapítani, és köptetni egyszerre nem jó, ezért vagy egyik, vagy másik. A kakukkfüvet, és a másik két növény keverékét is keverheted lándzsás útifűvel. A kakukkfűvel a köptető hatás emelődik ki, de némileg enyhébb köhögéssel, a bodza-hárs kombóban pedig a másik kettő hatását emeli ki, csillapítja a köhögést, csökkenti a gyulladást.
2023. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, a kakkukfű valóban jó szintén, ha van otthon. Fűszernek is jó, pl sültekre, de teának is jó, ha köptető kell. Köptet, mint az állat és mellesleg fájdalomcsillapitó, gyulladáscsökkentő hatása is lehet, mert nekem fogfájásomra is hatott, mikor a huzattól bedagadt fájós fogamat azzal öblögettem. Sajnos az íze borzalmas teának.

Ha az íze sem mellékes neked, akkor a bodza hársfánál maradj inkább.

2023. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Grimfox ***** válasza:
A kakukkfű még egész istenes íz szempontjából. Az ember persze nem szeret olyan ízű vizet inni, mint amivel fűszerezi a húst, de még mindig jobb, mint a macskagyökér. Akár magában, akár keverékben...A kakukkfüvet még lehet ízkorrigáló növényekkel enyhíteni, de a macskagyökeret semmi nem nyomja el.
2023. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-nek van igaza! Én is tudom hogy jó, használtam, még keveréket is csináltam! ;)
2023. okt. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mindig 1:1 arányban keverem őket. Ha raksz hozzá még egy kis kakukkfüvet, akkor lesz igazán ütős!
2023. okt. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyulladásra meg a borsmentát, kamillát javaslom!
2023. okt. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!