Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A köptető lehet, hogy többet...

A köptető lehet, hogy többet árt, mint használ?

Figyelt kérdés

Zöld cuccot köhögtem fel, de amióta vettem be köptető kapszulát, azóta szinte megszűnt a köhögés.

Ez szerintem baj, mert ugye a hörgőkben feloldja ugyan a sűrű anyagot, de nem ad ingert, hogy fel kéne köhögnöm?

Hanem lefolyik a tüdőbe?


Lehet, hogy jó nagy hülyeséget írtam. Kérem, aki ért hozzá, szóljon hozzá.


2023. szept. 23. 23:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy a gyomorba megy a váladék?
2023. szept. 23. 23:17
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha zöldet köhögsz fel, mihamarabb lásson orvos, mert vsz bakteriális fertőzésed van, amire antibiotikum kell.

A szirup lehet köhögtető, vagy köhögés csillapító, éjszakára nyilván az alvás miatt jobb csillapítani. Nap közben meg nyákoldó hatású a jó.

A váladék eleve a tüdődben van, a gyomorba akkor megy, ha felköhögöd aztán lenyeled. Ez nem jó a gyomornak (ha van rá lehetőséged, köpd ki, tényleg).

Igyál sok folyadékot, C-, D- vitamin extra mennyiségben, Kaloba, echinacea, Béres csepp, ezeket mind tolhatod pluszba.

2023. szept. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit szedsz? Ha magad vetted, és nem nyákoldó/köptető, hanem száraz köhögésre való köhögés csillapító, akkor sejtszinten fullaszthatja a tüdőd!!!
2023. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Erdomed kapszula
2023. szept. 24. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Jobb, ha megvizsgál egy Belgyógyász orvos, lehet, hogy erősebb gyógyszer kell.
2023. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elviekben jónak kellne lennie, mivel hurutoldó (mukolitikum), elolvastam a leírását, és ott azt írja, hogy "A terápiás hatás általában 3 napon belül jelentkezik, a teljes gyógyuláshoz általában 7 napos kezelés szükséges. Az öngyógyítás maximális időtartama 10 nap."

Mióta szeded?

HA úgy érzed nem jó, mert nem hozza fel a váladékot, akkor váltanod kellene, mert ezt a gyószert sem lehet más köptetőkkel együtt szedni.

Én leginkább a kanalas gyógyszereket preferálom (Elixir Thymi, vagy a Mixtura Pectorális), illetve van Fluimucil 200 gtanulátum, vagy 600-as pezsgő tbl.


Egyébként orvos látott a masszív gennyes köpeteddel? Mert a zöldes-sárgás váladék az bakteriális fertőzésre utal, ahogy előttem is írták.

2023. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Xorimax antibiotikumot kaptam. Köszi a válaszokat.
2023. szept. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!