Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyógynövényes kezelésnél az...

Gyógynövényes kezelésnél az ülőfürdő jobb, vagy a gőzölögtetés?

Figyelt kérdés
Ülőfürdővel az a baj hogy túl nagy a kád, nagyon sok kéne az adott gyógynövénybol. De kitaláltam hogy öntök belőle egy kis tálba, rá forróvíz,és a gőz fölé gugolok egy törölközőt csavarok magamköré, így a gőz celzottan áramlik a lényeg felé. Ez is jó ötlet lehet?

2023. okt. 9. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen probléma meg milyen növény az, amiröl szó van
2023. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám hogy ettől függ. Azt sem gondoltam hogy ilyen aprólékosan le kéne írnom a részleteket.

Esetleg valaki más, aki ért is hozzá?

2023. okt. 9. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:

DE, ugyanis az ülöfürdönek más a hatásmechanizmusa, mint a gözölésnek, emellett vannak gyógynövények, amiket tilos felforralni, csak 60-70 fokra szabad melegíteni. Elég sokat foglalkozom gyógynövényekkel, azért értek hozzá elég sokat.

Az ülöfürdö esetéb meg nem egy kádat kell teletölteni, hanem egy akkora lavórt vagy egyéb hasonló edényt, amibe az adott testrészt bele tudod tenni, pl beleülsz, de a lábad, stb nincs benne.

2023. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:

Gőzölést légúti panaszokra használnak, és bőrproblémákra többnyire(utóbbi gyakoribb a kozmetikában). Ülőfürdőt a külső nemi szervek, végbél, méh, prosztata, és vesék, húgyutak panaszaira főként. Éppen ezért ülőfürdőhöz nem kell egy egész kádat telerakni a főzettel/forrázattal. A test többi részének nincs szüksége a kezelésre. Az ülőfürdőt lavórban szokták végezni, annyi vízzel, hogy ha beleül az ember, ne szorítsa ki a lavórból a kezelésre használt anyagot.

A gőzölés nem alkalmas olyan panaszok kezelésére, amikre ülőfürdőt javasolnak. Ez kicsit olyan lenne, mintha székrekedésre a glicerines kúpot valaki lenyelné. A gyógynövényekkel is úgy kell bánni, mint a hétköznapi gyógyszerekkel. Úgy kell őket alkalmazni, ahogy az adott problémára javasolják. Ugyanannak a növénynek másféle felhasználása más hatást válthat ki.

2023. okt. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!