Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S felfáztam, lehet...

S. O. S felfáztam, lehet ilyenkor gyógynövényes ülőfürdőt venni? Ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Állítólag terhesen nem ajánlott a forró fürdő (bár sokan azt mondják ez is csak egy tévhit) de én abba ültem bele (no persze nem tűzforróba!!) amikor felfáztam... De nekem olyan fájdalmaim voltak, hogy azt hittem lekaparom a falat. Égett, csípett, szúrt, aludni sem tudtam tőle. Én azért mertem forró fürdőt venni mert amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok (8 hetesen tudtam meg kb.) addig is abban fürödtem és nem lett semmi baja a babámnak. De még egyszer hangsúlyozom, nem tűz forró fürdő volt! De nem mondom, hogy fürödj Te is abban hiszen egyébként nem ajánlott ... De nekem már csak az segített mivel erős antibiotikumot nem szedhettem, amit pedig felírtak alig hatott valamit. Végül amikor beszedtem az összes gyógyszert amit felírtak (augmentin) elmúltak a fájdalmaim egy időre.

Egy 6 hónapos Tündér anyukája!

2012. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan sem a fürdő, sem pedig sokféle gyógynövény nem ajánlott terhesen.

Lehet nem okozna gondot, de mi van ha nálad igen?

Én inkább beszélnék egy orvossal, ha erős fájdalmaim lennének, biztos tudna ajánlani kíméletes és mégis hatékony módszert.

2012. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Felhívtam a védőnőt és ő sem ajánlotta az ülőfürdőt.Ha nem múlik a panaszom, azonnal hívom az orvosomat.
2012. márc. 26. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Finoman szolva, nem segit az ulofurdo, max. enyhiti a tuneteket. Terhesen nem ajanlott, lehet valakinek ez nem okozott gondot, de okozhat vetelest, koraszulest. A felfazas csak nepies kifejezes, nem a hidegtol vannak ilyen tuneteid, az max. csak provokalhatta, hanem bakterialis fertozes all a hatterben, amire az elso valaszolonak is, antibiotikumot irnak fol, vagy, ha gomba, akkor gombaellenes. Ha bakterialis fertozesrol van szo, minel elobb ki kell kezelned, mert veszelyes lehet a babara nezve. Tehat, ha csak nem enyhe tunet, mert pl. keveset ittal es picit kellemetlen, hanem igazi felfazasos tunetek, akkor az ulofurdo nemhogy nem segit, de egyenesen arthat. Nem erdemes viccelni ilyennel, csak es kizarolag orvoshoz szabad menni.
2012. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!