Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Amennyiben légzőgyakorlat...

Amennyiben légzőgyakorlat (Wim Hof) közben túl hűvösnek érzem a levegőt a fogaim szempontjából, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nyáron nem éreztem problémának, de most már valamivel hűvösebb van a szobában.

Fogok venni olyan fogkrémet, ami védi az érzékeny fogakat.

Ezen kívül szájmaszkra gondoltam, de felhívták rá a figyelmem, hogy akkor kevesebb oxigént tudok belélegezni, vagy esetlegesen anyagdarabokat is belélegezhetek.


Van esetleg valami ötletetek?


2023. nov. 4. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit sajnos. Az érzékeny fogakat védő fogkrém szerintem felejtős, az neked nem elég alternatív, viszont az indiai szent tehén lepényéből meg nem lehet olyat csinálni, szóval így jártál sajnos.
2023. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendkívül hasznos hozzászólás, köszi!
2023. nov. 4. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Használj fogvédőt.
2023. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első körben megfelelő fogkrém, aztán ha nem segít 1-2 héten belül, akkor fogorvos. A maszk hülyeség, mert attól nem lesz melegebb a levegő, hacsak nem valami spéci fűthető maszkod van.

Az alap problémát kell kezelni, vagyis a fogaidat, nem (csak) a tünetet.

2023. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Grimfox ***** válasza:
42%
Esetleg megpróbálhatnád fürdés közben, meleg, párás levegő mellett végezni, ha ez nem ellenjavallott ennél a gyakorlattípusnál. Illetve ha a gyakorlatot nem olyan helyzetben kell végezni, amit fürdés, tusolás közben nem lehet kivitelezni.
2023. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Grimfox ***** válasza:
Alternatívaként hasonló módszerekre váltás, mint pl a qigong. Ott majdnem mindig csak orron át lélegzel.
2023. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 a Wim Hoff módszer egyik alappillére a hideg, akár jeges vizes fürdés.
2023. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Grimfox ***** válasza:
Közben utánanéztem én is. Hidegvizes fürdőnél nehéz a hideget kivédeni. És gondolom a melegvízre cserélés se működik.
2023. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat, a fogvédő, fogkrém irányába megyek el (ha minden kötél szakad, fogorvos), illetve utána nézek, mi az a qigong :)
2023. nov. 4. 22:29
 10/11 Grimfox ***** válasza:
Légzésre alapuló gyakorlatok sokasága. Ide tartozik a tummo(tibet), taichi, a Nyolc Brokáttekercs és egy sor ülő, és álló/mozgásos gyakorlat. Egészség, testi, és lelki erő, fegyelem, és koncentráció növelés az alap célkitűzése az összes gyakorlatnak, aztán vannak ezen túl specializálódott módszerek, irányzatok is.
2023. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!