Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Léteznek olyan táplálékkiegész...

Léteznek olyan táplálékkiegészítők, amik a pulzust viszik le?

Figyelt kérdés
Szóval röviden összefoglava 30 éves, vagy 180 cm, férfi és 95 körül van a pulzusom. Tudom, hogy ez magasnak számít, de azt is, azért, még nem tragikus, mert 100 felett kezd veszélyessé vállni, de azt még egyzsre sem értem el. Voltam a háziorvosnál, de az meg vérnyomást csökkentőket írt fel, amit egyrészről azért nem értek, mert a vérnyomásom rendben van 120 körül van, az orvos azzal magyraázta, hogyha lemegy a vérnyomásom, akkor azzal együtt a pulzusom is, de viszont ha ezeket beszedem, akkor lemegy 100 alá a vérnyomásom, ami szerintem nem lenen túl jó, álmatag lennéka egész nap. A másik meg az, hogy tekintve, hogy a 95ös pulzsu valóban nem jó, de azért még nem tragikus, először megpróbálkoznék természetes szerekkel, mielőtt gyógyszerhez nyúlnék.

dec. 25. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A sport. Na az leviszi. Heti 2x1 ora
dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
1-es, nem heti 7x1 órát akartál írni? De a napi fél óra intenzív testmozgás a minimum.
dec. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, sportolni kell, ez csak egy komponens. Aki nem tette korábban, az biztosan nem fog tudni 7x1 órát mozogni kezdésként. 2x1 majd 3x1 órákkal lehet kezdeni, lehetőleg egyenletesen elosztva. Pl. hétközben és hétvégén egy-egy alkalom. Fokozatosan kell emelni a gyakoriságot és az alkalmakat. Hogy milyen sport, az a kg-ok függvénye is. 100kg felett nem biztos, hogy jó ötlet a futás, mert túlzottan igénybe veszi az izületeket. Úszás, kerékpározás jöhet inkább, de lehet más is, ha azt az illető szívesen csinálja. Az intenzitás is fontos. Az étkezésre is oda kell figyelni, a művi kajákat (gyorséttermi) száműzni kell az étrendből, kerülni a finomított szénhidrátokat. Gyümölcsök és zöldség legyen minden nap. No cigi, no pia mert az felfelé viszi a pulzust! A magasabb pulzus hátterében egy megbúvó betegség is lehet, ezért egy alapos kivizsgálás sem árt! Alapnak kérjél beutalókat, labor (teljes vérkép és vizelet) és kardiológus! (Ahol a vérnyomáscsökkentőt írták, onnan sok megoldást nem várnék a problémára.)
jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!