Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A máj mennyi idő alatt tud...

A máj mennyi idő alatt tud regenerálódni, és hogyan tudom a gyógyulást elősegíteni?

Figyelt kérdés
máj

jan. 18. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne piálj, ne zabálj és regenerálódik


1-2 hónap alatt csodákra képes a máj

jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi.
jan. 18. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ miért kéne neki regenerálódni?

Általánosan elmondható ha erős fél évig odafigyelsz miket eszel-iszol akkor magától helyrejön.

Mária tövis magot érdemes venni. Ebből egy csapott teáskanálnyit pl mozsárban porrá törni, leforrázni teának, és meginni.

jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%

A máriatövis jó ötlet, de teának meginni majdnem fölösleges. A hatóanyaga kizárólag zsírban oldódik(a mag zsíros olaja tartalmazza), ezért forró vízben szinte semmi nem oldódik ki belőle. A silegon nevű készítmény egy gyógynövénykivonatos tabletta, ami a máriatövis hatóanyagát tartalmazza kivonatként, ezt már fel tudja dolgozni a test.

Esetleg még le lehet darálni a magot, és olajos kivonatot lehet belőle csinálni valamilyen finomabb étkezési olajjal, mint mondjuk len, vagy olívaolaj.

jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy az olajat oldja ki a víz. Hiszen mikor töröm be a magokat mozsárban már nedves kicsit.

Amúgy Grimfox nem kötekedni akarok, de chat gpt is azt mondta hogy hatásos. Egyébként a meg is lehet enni a magokat, simán meg porrá őrölve is. Elvileg úgyis hatásos.

Persze tapasztalatból nem tudok semmit erről, mert én néha pár hétig eszem-iszom (mikor hogy). Alkoholista vagyok és próbálom megelőzni a májnagyobbodást (eddig még sikerült).

jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:

Az olajat biztosan nem oldja ki a víz. Az olaj nem oldódik vízben. Illóolajokat szoktak kivonni vízzel, de a máriatövis olaja zsíros olaj. Amikor mozsárban töröd a magokat, a mag saját nedvesség, és olajtartalmát préseled ki. Az viszont igaz, hogy ha megeszed magában, több hatóanyagot nyersz ki belőle, mint ha leforráznád, és a teát meginnád. Ha simán megeszed a magot, akkor meg majdnem érintetlenül átmegy rajtad.

Fogalmam sincs, hogy a ChatGPT mit mond, én a szakkönyvekre szoktam hivatkozni, ha gyógynövényekkel kapcsolatos kérdéseim vannak. A ChatGPT olyan oldalakon is kereshet, ahol nem hiteles leírások vannak. Ha az adatbázis teljesen megbízható lenne, akkor a ChatgPT is az lenne. Biztos eljön az az idő is, de jelenleg még biztonságosabb szakkönyveket használni.

jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor ezentúl több olyat csinálok hogy porrá őrlöm, aztán megeszem az őrleményt. Mindig tanul valamit az ember :)

Viszont ha zsírban oldódik akkor elméletileg lehetne olyat is pl hogy a port vajban vagy margarinban párolnám, esetleg tejben főzném (de ezek csak tippek).

jan. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
Sokat forralni nem érdemes, de megolvasztott zsírokban, pl kókusz-zsírban érlelve már egész jól kioldódnak a hatóanyagok. Forró, de nem forrásban lévő kókuszzsírba teszed a port, alaposan elkevered, és hagyod meleg, sötét helyen, alaposan lefedve állni pár napig. Felolvasztod, leszűröd, és napi 1-2 teáskanállal beveszel. Ugyanez olajban, csak azt nem kell nagyon forralni előtte, viszont rázogatni naponta igen. Alkoholos tinktúrát is lehet belőle csinálni. Kinek mi a kényelmesebb. A vajnak, nem tudom, mekkora a zsírtartalma, de a margarint azt hanyagolnám. A tej szerintem még frissen fejve sem elég zsíros. A párolás nem igazán jó. Sokféle szerves vegyület bomlik akkora hő hatására.
jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Máriatövis mag naponta étkezés előtt egy kanállal , 1-év múlva rendben vagy persze diéta ezerrel , na meg pia semmi .
febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!