Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Arc szőr miatt van rajtam...

Arc szőr miatt van rajtam pattanás? A szőr befolyásolja hogy mennyi a pattanás? És ha arcborotvaval le szedem az úgy jo lesz v inkább ne próbáljam ki?

Figyelt kérdés

márc. 11. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi nem az miatt pattanásos az arcod hanem a hormonoktól vagy a kencéktől amit magadrakensz.
márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
Nem a szőr miatt van. A szőrtüszőgyulladás kapcsolódik a szőrhöz, de az sem a szőr miatt van. Ne szedd le borotvával, mert elfertőződik, és heget hagy maga után. Kend le arcszesszel, vagy kézfertőtlenítővel, akkor hamarabb elmúlik gyulladás nélkül. Ezen kívül még érdemes lehet átnézni az étrendedet. Ha rákeresel neten, milyen ételek okoznak pattanásosodást, biztosan találsz listát. Ha azokat mérsékled, kevesebb lesz a pattanásod. A csokoládé, illetve úgy általában a kakaó tartalmú dolgok hajlamosak pattanást okozni.
márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden szőrtüszőhöz kapcsolódik egy faggyúmirigy, a faggyú keni a szőrt, hogy az ne törjön el. Ezek a mirigyek nem működnek együtt mérnöki pontossággal. Ráadásul a bőrön levő baktériumok egy része a faggyú lebontásáról termeli meg a maga számára szükséges energiát és esetenként ez a baktériumok túlzott elszaporodása miatt helyi gyulladáshoz is vezet. Inkább használj szaliciles arcvizet.
márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem jobb lett,igaz nem tudhatom attól e,de semmi más nem változott a életemben,csak elkezdtem borotválni az arcomat.Nem emiatt,hanem mert zavart,hogy látható a sok piheszőr.
ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!