Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tegyek, hogy elmúljon?

Mit tegyek, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja vagyok ebbn a körforgásban. Akkorák lesznek a manduláim, mint egy szőlőszem, rettenetesen fájnak. Elmegyek dokihoz, nagy nehézségek árán ad valami gyógyszert (gyógyszerallergiám van...). Beszedem, ez kb 1 hét. Rá 3-4 napra a manduláim ugyanúgy néznek ki. Mit tegyek? Félek, hogyha sokat járok még ezzel dokihoz, kiszedeti őket. NEm tudtok erre valami jó házitrükköt vagy valamit?

17/L


2011. jan. 20. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Tüszős a mandulád?

Nekem az ősszel nagyon sokáig gyulladtak voltak és nagyon fájtak is a manduláim. A sósborszesz segített, meg a fokhagyma, hangozzon ez bármilyen hülyén. :S

Én is beszedtem mindent.


Ha 3 hónapja vagy ebben, akkor valami olyan baci vagy vírus kínoz, amire nem hatnak a gyogyók. A doki vett már kenetet a torkodból kitenyésztésre?

Sajna van olyan, hogy valami olyan spéci kezelést igényel a torkod, amit nem lehet elütni a hagyományos gyógyszerekkel.

Kivenni nem fogják, ahhoz több kell. Évek hosszú szenvedése után jön a mandulaműtét.

2011. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vett semmit. Csak írja a gyógyszereket.. :/ Sósborszesz hogyan? Meginni?
2011. jan. 20. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
A mandulák az immunrendszer részei,ha begyulladnak, meg kell keresni az okot és megszüntetni, nem a mandulákat kell eltávolítani. Ha begyulladnak, akkor valamilyen kórokozó (vírus, vagy baktérium) támadta meg a szervezetedet. Ezek szerint nem az, amelyikre az orvosod tippelt...De például gócos fogtól (pl. bölcsességfog) is be tud gyulladni, ilyen esetben a fog nem feltétlenül okoz panaszokat. Megpróbálhatod szedni az Echinacea tablettát, a Salus a legjobb szerintem (a csepp nem jó, mert alkoholos). Nekem egyszer egy nagyon csúnya mandulagyulladásomat mulasztotta el. 3 x 2-vettem be első nap, utána 2 x 2-t 5 napig. E mellé még nagyon sok orvosi zsálya-, kakukkfű- és kamillateát kellene inni, mézzel. Nagyon fontos lenne párásítani a levegőt otthon, de nem kicsit, nagyon! :) mert a kórokozók nem szeretik a páradús levegőt, illetve az ennek következtében nedvesebb nyálkahártyát. Sok fokhagyma is jót tenne, pirítóssal, meleg teával! Ha továbbra sem enyhülnek a panaszaid, akkor szerintem kellene csinálni egy részletes vérképet, és vizeletvizsgálatot. Remélem segítettem, jobbulást!
2011. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A torok, ill. mandula fertőzést általában streptococcusok okozzák. Ellenszere a citrusokban található olaj. Vegyél citromolajat a gyógyszertárban- nem olyat, ami az aromalámpákba használatos !!!!! Ebből az olajból csöpögtess kockacukorra 4-5 cseppet.Szopogasd el. Utána egy órán keresztül nem szabad se enni, sem pedig inni. Tökéletesen kiirtja a bacikat. Súlyosabb fertőzés esetén a beavatkozást naponta legalább háromszor el kell végezni.

Nálunk a családban azóta nincs torokprobléma, mióta ezt használjuk.Persze az előző válaszokban is nagyon jó tippek vannak- próbáld ki mindegyiket- hiszen nem vagyunk egyformák :)

2011. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: ez a citromolajos jól hangzik.

Ha a sósborszeszt kipróbálod, ne idd, mert iszonyú íze van (nem is tudnál inni belőle).

Azt is cukorral veszik be és fertőtlenít. Vagy egy kiskanál cukorra öntesz, hogy eláztassa a cukrot, és aztán beveszed, vagy kockacukorral is biztosan működik.

Sósborszeszt Tesco-ban találsz a piásrészlegen, kicsi kétdecis üvegben.

2011. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sósborszeszt én nem ajánlanám...esetleg öblögetni, de én azt sem tenném. Az alkohol egy sejtméreg.
2011. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj, esténként egy kanálkával... sejtméreg... :) Viszont baromi gyorsan fertőlenít és gyógyít.

A sósborszesz van a dianás cukorkában is, tudtommal mindenki él még, aki olyat evett. :)

2011. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!