Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Permetezőszer fröccsent a...

Permetezőszer fröccsent a kézfejemre nagy vörös foltot hagyva maga után. Mit csináljak, hogy eltűnjön?

Figyelt kérdés
Nyolcadikban az iskola egyik növényéről permetezőszer fröccsent a kezemre. Azonnal lemostam, de akkora már beszívódott. Ennek 5 éve, és még mindig ott éktelenkedik az a vörös fekély. Azon a részen a bőr pikkelyes, vörös és érzéketlen(Csak akkor érzek fájdalmat, ha egy tűvel a feltehetőleg elhalt,vörösnél mélyebben fekvő szövetekig hatolok...)
2011. jan. 21. 21:35
 1/5 Bocipók ***** válasza:

Bőrgyógyásszal nézesd meg, ne piszkáld.

Lehet, hogy ekcémád alakult ki, de bármi is az, majd ír rá kenőcsöt és meggyógyul vagy legalább tünetmentes lesz.

2011. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megegett a borod, borgyogyasz tud kremet adni.
2011. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a permetezőszer neve, ne hogy ilyet használjunk a zoldségeskertben vagy a gyümölcsösben!
2011. jan. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy "permetszer" volt? Milyen? Ezt csak azért tartom furcsának, mert esetenként "könyékig" nyúlkálok vegyszerben (csak a rovarölőbe nem nyúlok bele) és eddig egy hatóanyaggal szemben bizonyultam érzékenynek (glifozát), akkor hólyagok alakultak ki a bőrömön, de annak sem maradt nyoma. A mai peszticidek már nem okoznak durva sérüléseket bőrre jutva, bár tény és való, nem illik bennük nyúlkálni, elvégre ezért találták ki a növényvédős felszerelést... egy iskolában pedig majdnemhogy el sem tudom képzelni, hogy olyan szert juttattak volna ki, ami ennyire veszélyes. Más tüneted nem volt? Mert ha a szernek tulajdonítod a nyomot, akkor elvileg abból valamennyi fel is szívódott, bekerült a véráramba és elvileg kisebb mérgezést kellett kapnod.

Egyébként hogyan fröccsen rá a kézre a növényvédőszer az ember kezére? Friss permetezés nem lehetett, ha nem az volt, akkor rászáradt már, tehát nem fröcsög...

2011. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bejött az igazgatónő öltözőbe (épp tesink volt) és azt mondta, hogy ne menjünk a növény közelébe amit azok az idióták az út közepére tettek), mert lepermetezték, és az nagyon veszélyes, mérgezést kapunk tőle és kórháza kerülünk. Erre amikor jövök ki, a tömeg nekilökött és a kezemre fröccsent. Fel is szívódott másodpercek alatt, de egyik lány azt mondta, elég ha lemosom, nem kell szólni felnőtteknek. Azóta ott van. Vártam, hogy elmúljon a vörös folt, de 19 éves múltam és ennek már 5 éve. Nem múlt el...
2011. febr. 1. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!