Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csalán sampon+nikotin, mint...

Csalán sampon+nikotin, mint lemosó permetezőszer?

Figyelt kérdés
Gyümölcsfáim termését minden évben tönkreteszik a levéltetvek, főleg cseresznyefákat és idén gondoltam teszek ellenük. Sok mindent olvastam alternatív permetezési tippnek az interneten, külön csalánlevet, külön sampon, mosogatószer, szappan meg hasonlók, és külön nikotinos levet. Szerintetek mi lesz, ha egy ilyen kombót csinálok? Esetleg jöhet valami tuti tipp levéltetű ellen :)
2011. márc. 28. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A csalán jó ! A csalánsampon nem. Permetezéshez keress káliszappant...és egy kis olvasnivaló:

[link]

2011. márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 doboszoli ***** válasza:

A lemosás nem keverendő össze a levéltetű irtásával.

Lemosáshoz réztartalmú szert használunk.(bordói lé, rézoxiklorid, stb)

Levéltetű, cseresznyelégy ellen virágzás előtt egyszer, utána 2-3-szor (a rajzásuktól függően)permetezz valami nem brutális kontakt szerrel.(pl. Karate, de van kb 30 féle)

Virágzáskor tilos, mert megöli a hasznos (beporzó) rovarokat is.

2011. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Szerintem a káliszappant kipróbálom, mert én is a környezetkímélő megoldások felé hajlok :)
2011. márc. 28. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!