Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért nem szabad a gyógyteákat...

Miért nem szabad a gyógyteákat ízesítve fogyasztani?

Figyelt kérdés
Én képtelen vagyok cukor és citrom nélkül fogyasztani...
2009. febr. 17. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A pontos okát nemtom, de gyanítom a cukor, illetve a citromlé reakcióba lép a teában lévő anyagokkal.


Egyébként nincs olyan, hogy "képtelen", csak nem akarod eléggé meginni...

2009. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajna elég kényes vagyok az ízekre. Kanalas gyógyszerektől is hányok. Esetleg egy fini gyümölcs teát meg tudnék inni ízesítés nélkül, de gyógyteát aligha. Olyan rossz az ízük, szaguk (legalábbis amikkel eddig próbálkoztam).
2009. febr. 17. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:
dehogynem tudod, csak akarni kell :)
2009. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kanalas gyógyszertől meg a gyógyteáktól mindenki hány egyébként. de ha muszáj, lehúzza az ember.
2009. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van olyan, aki mindenféle kényesség nélkül képtelen meginni. Egyszerűen nem.

Persze azért, nem ártana kissé megerőltetni magunkat, ha muszáj...

Ennél sokkal rosszabb dolgok is vannak az életben.


Én sem tudom, hogy miért nem lehet, de én úgy tudom, hogy egy kevés mézet nyugodtan tehetsz bele.


Én is mindig teszek, mégsincs semmi baj.


Én ezt konkrétan valamelyik gyógytea dobozán olvastam, hogy ízesítés nélkül fogyasszuk, de ha muszáj mézet tehetünk bele.

2009. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A cukor reakcióba lép a gyógyteák hatóanyagával ezért nem ajánlott.


A gyógyteák többsége egyébként jó ízű! Nem kell kényeskedni. EZ lenne a természetes nem a cukrozott agyonízesített!

2009. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is gyógyteás vagyok és én sem biirom valami édes hozzáadása nélkül... amikor nem a hatásra van kihegyezve a dolog, csak úgy gógyteázok, akkor pakolok bele cukrot, egyébként mézzel iszok mindent. Mentateát meg kifejezetten cukorral és citromlével érdemes szerintem, annak az egynek jót tesz :)

Sőt nálunk a suliban is úgy csinálta a büfésnéni :D

2009. febr. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a mézet nem bírom, bár szeretem, de fáj tőle a gyomrom, ezért a rosszabb ízű teákat olyan melegen iszom, amint csak kortyolni tudom. Ekkor ugye már nem éget, de az ízét még jóval gyengébben érzem. Így a fájó toroknak is jobbat tesz. A vége szokott rosszabb lenni, mire kézmelegre hűl.
2017. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!