Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után hány napig nem...

Foghúzás után hány napig nem lehet tejtermékeket fogyasztani?

Figyelt kérdés
Ha húzták már fogad mit ettél utána?
2011. nov. 10. 14:31
 1/6 bánomisén ***** válasza:

5-7 napig nem árt kerülni a tejes dolgokat.


Mindent ettem utána, ami puha és nem csípős, sós, szóval ami nem szakíthatta fel, vagy nem marhatta a sebet. Persze a kihúzott fog oldalán nem rágtam - nem is tudtam volna, mert fájt.

2011. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4 napot mondott a doki. Leveseket, főzeléket ettem, reszelt almát, kompótokat, befőttet, kekszet teába beleáztattam, stb.
2011. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a gyors válaszokat.
2011. nov. 10. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondott ilyet és ettem. Aznap amikor húzták almát-kekszel összeturmixolva és másnap levest vacsorára pedig eg pohár tejet. Utána egyből mentem szájfertőtlenítővel öblögetni.
2011. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! tudnál nekem is esetleg segíteni? nekem is most húzták a fogam és még elég friss a dolog, és félek bármit is enni.. esetleg valami tanács, ami bevált nálad, és puha ételek ??
2011. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szija utolsó.


Én első nap már nagyon éhes voltam, muszáj volt ennem.

Szeletelt szalámit szabtam ketté, tuszkoltam a nem húzott oldalra és próbáltam megrágcsálni óvatosan, majd lenyelni. Ezt megspékeltem közben nagyon puha kenyérrel.

De nyugodtan ehetsz teába áztatott kekszet, kalácsot, ezek még jó puhák, de ha ettél, akkor utána mindenképpen öblögess és próbálj köpni. (nekem ez nagyon nem ment, talán a legnehezebben..)

Aztán a második napon már megpróbálkoztam a rántottával és reszelt almával meg teljesen mellőztem az édességet.

Ja, és én 2-3 napig szinte fűszertelen kajákat ettem..

A lényeg, hogy próbálj olyan dolgokat enni, amihez étvágyad is van, mert nekem csak szenvedés volt, ha olyat kellett ennem, amit egyáltalán nem kívántam..

2011. nov. 17. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!