Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miert nincsenek NY-Europaban...

Miert nincsenek NY-Europaban kis Herbariak, Gyogynövenyboltok?

Figyelt kérdés

Magyarban, pl. Szombathelyen a nagy DM-ek es Rossmann mellett legalabb 5-8 kis gyogynövenyes üzlet is van, ahol a szaktanacsadas nem összehasonlithato a nagy üzletek alkalmazottaihoz, akiknek esetleg csak a veletlen erdeklödesük miatt ha van nemi ismeretük ezekröl, mig a kis boltok eladoi a tulajdonosok, igy erthetöen több ismeretük van. (Celiranyu tanfolyamokra jarnak az üzletük erdekeben...stb.)

Ausztriaban a nagy DM es Bipa üzletek mellett elvetve akad keves ilyen termek a Schlecker üzlethalozatban, ahol van, a Blaguszban. De ezek nagy üzletek, alkalmazottakkal, sehol sincs hozzaertö elado. Es a gyogytermekben joval kevesebb valasztek, mint a celzott kis magyar üzletekben. Es tudmasom szerint Nemeto-ban es mashol Ny-Europaban ugyanez a helyzet.


2011. márc. 27. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Pff, nem tudom mi az a "magyarban"...
2011. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európában a gyógyszertárak tartanak gyógynövényeket és ott kapsz információkat is ezekröl illetve a felhasználásukról, ezek a megfelelöi a magyar Herbária-szerü üzleteknek. DE a gyógyszertárak termászetesen nem föként az üzletközpontokban vannak, habár a nagyobbakban gyakran találhatók ezek is.
2011. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Magyarorszagon, bocsanat. :)
2011. márc. 27. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt Spanyolországban szoktam látni ilyen üzleteket. Pedig rengeteg gyógyszertár is van, szinte minden sarkon van egy.
2011. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hat itt Ausztriaban igencsak furcsan neznek ram a gyogyszertarakban... Közel annyi termeszetes gyogytermek sincsen, es a szaktudasuk inkabb a hagyomanyos gyogyszerekre vonatkozik, a termeszetes szerekröl annyit tudnak, hogy "erre is ez van irva". Nem összehasonlithato a kis magyar üzletekben dolgozo (valoszinüleg tulajdonos) ismereteivel, aki tudja mondani, hogy "erre inkabb ezt, vagy ez hatasosabb, de ha olcsobbat keres, ez is majdnem ugyanolyan jo"...stb. Akinek a sziveben-lelkeben a termeszetes szerek ismerete es szeretete, utanajar, tanul erte, mig a gyogyszertari alkalmazott a gyogyszerekre koncentralodik.

(Termeszetesen akinek a gyogyszertar a jobb/megbizhatobb, az eddig is oda ment, de akinek a masik, annak hamarosan nem lesz lehetösege Magyarorszagon sem, egy jogszabaly szerint, ha ezt bevezetik. Erröl a moderalasi szabalyok miatt nem tudom, mennyit irhatok. Viszont a jogszabaly europai unios, tehat Ny-Europaban ezzel együtt fogjak bevezetni, ha bevezetik, ott megsincsenek most sem kis üzletek, ezt nem ertem, miert... )

2011. márc. 27. 13:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Tenyleg, a Kanari szigeteken valoban voltak, legalabbis ahol nyaraltunk par eve!!
2011. márc. 27. 13:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezuton elnezest a moderatoroktol, hogy amikor elöször feltettem a kerdest, mellette keresnek belinkeltem egy peticiot, aminek celja, hogy a gyogynövenyeket es gyogy minösitesü termekeket ne csak gyogyszertarba lehessen vasarolni, igy valamiert moderalasi szabalyokba ütközött, ki kellett moderalniuk.

Bar ez nem szemelyes erdekem, közerdek, es aki akarja, megtalalja a neten. Nekem "csak" annyi a hatranyom, hogy ezzel majd megugrik ezeknek az ara, es a nagyobb resze sajnos elerhetetlen lesz. (Peldat mar nem is merek irni a termekre.) Ugyanis most, Ny-Europaban lakva Magyarorszagra jarok beszerezni ezeket, amikor megyünk, elöre es többet veszünk, amiket itt valamiert nem forgalmaznak. Emiatt a kerdesem: itt miert nincs?

2011. márc. 27. 13:35
 8/8 anonim válasza:

Itt Németországban Reformhausok vannak, ott találsz tanácsadást és dolgokat is, szerintem nagyon jók!


Ausztriában is kell lennie

2011. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!