Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mandula köveket hogy tudom...

Mandula köveket hogy tudom eltávolitani? Mit tehetek ellenuk?

Figyelt kérdés
Kellemetlen a leheletem,a fogaim jok,nincs semmi bajom,de a torkomban ilyen kis darabkákat érzek,utána olvastam állitolag a mandula kövektol van. van erre megoldas?
2011. ápr. 8. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem könnyű és nem is kellemes. Kell hozzá egy adag bátorság:), egy legalább 15-20 cm-es csipesz, vatta, zseblámpa, tükör. A csipeszre fel kell tekerni egy akkora gombóc vattát jó szorosan, hogy egy kis "buci" képződjön a végén. Győződj meg róla, hogy nem jön le könnyen. A művelet előtt célszerű egy pillanatra langyos víz alá tartani, hogy majd ne szárazon nyúlj vele a manduládhoz. Állj a tükör elé, egyik kezeddel tartsd a zseblámpát, világíts a torkodba, hogy látsz-e valamelyik manduládnál sárgásfehér pöttyet. Ha nem, attól még benne lehet. A csipeszt a vattagombóccal közelítsd a manduládhoz, ha van benne gennytüsző alá, vagy mellé nyúlva óvatosan nyomd meg a mandulát. Ha elég ügyes vagy, megúszod némi öklendezéssel "szemrehányás" nélkül és jó esetben kifordul a gennycsap, esetleg ráragad a vattára, vagy a nyelvedre pottyan.

Ez a művelet csak átmenetileg használ, mert a mandula előbb-utóbb újra termel ilyen "követ". Lehet, hogy nem úszod meg a későbbi mandulaműtétet.

Néhány (ronda) videó erről a témáról: http://www.youtube.com/results?search_query=tonsillolith&aq=f

2011. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor ezt a folyamatot nemtudom semmivel megszuntetni ? :((

inkabb nem veszem ki magamnak a köveket,elmegyek orvoshoz,meghallgatom o mit gondol.

a mandulamutet nagyon szukseges? nincs a megszuntetesre valami mas modszer?!

2011. ápr. 9. 03:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem valószínű, az ilyen krónikus gócos mandulára már nem igazán hatnak a gyógyszerek sem. A köveket akkor érdemes kiszedni, ha kellemetlen idegentest érzést okoz a torokban és biztosan nem jutsz el orvoshoz rövid időn belül. Természetesen az lesz a legjobb, ha kikéred gégész szakorvos tanácsát, de valószínűleg műtétet fog javasolni... Külföldön szokták lézerrel kezelni a mandula belső zugait, azt hiszem, van ilyen videó a küldöttek között. A mandulát is tudják másképpen operálni, vértelenül, érzéstelenítésben (koblációs módszer). Nálunk még sajnos nem terjedt el :(
2011. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát igen,nekem pont ez a gondom,mindég ugy érzem mintha torkomban lenne 1 nagy csomo,amitol még a nyelés is idegesitö..eddig fogalmam sem volt h ez mitöl van,de szerintem csak ettöl.mind1,elmegyek hétfön orvoshoz és meghallgatom ö mit mond..
2011. ápr. 9. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!