Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Egy csontkovács teljesen ki...

Egy csontkovács teljesen ki tudná kezelni a lúdtalpamat?

Figyelt kérdés
Viszonylag durva lúdtalpam van, szinte minden este fáj a bokám, és már a térdem/csípőm is néha... Műttetni nem akarom, viszont még soha nem voltam csontkovácsnál.
2011. ápr. 12. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen hogy lúdtalpbetét, nem próbáltad? Ritkán műtenek lúdtalpat csak beteges deformitásnál.
2011. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Folyamatosan használok lúdtalpbetétet... Ettől függetlenül mindig fáj, és már unom. Az lenne a fő kérdés, hogy egy csontkovács ezzel mit tudna kezdeni?
2011. ápr. 12. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy csontkovacsot kellene megkerdezni, mivel O latja is azt, hogy mennyire eldeformalodott a lab, s mit lehet tenni.

Az orvos irta fel a betetet? Gyogytorna, masszazs es labfurdo az, ami segiteni fog, foleg akkor ha egyutt kell elned ezzel!

2011. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


Én gyógymasszőr vagyok. Azt tanultam ortopédiából, hogy a kifejlett lúdtalp az már nem korrigálható, csak gyerekkorban javítható. Szóval hiába mégy csontkovácshoz szerintem.

Sőt, mindenfajta lábkimozgatás is TILOS nekem, mint masszőrnek lúdtalpas embernél. Hozzá sem nyúlhatok.

2011. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

19:40

Ez igy igaz. En is ezert nem akartam azt irni, hogy itt mar elkestek azzal, hogy korrigalni lehetne, de viszont kifejezetten a ludtalpra vannak gyakorlatok, amiket rendszeresen kell vegezni, aztan masszirozni lehet, es gyogynovenybol kesziteni labfurdot, tehat igy lehet megszabadulni a fajdalmaktol!

2011. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19:40, ez roppant érdekes, mert én is gyógymasszőr vagyok, és egészen mást tanultam. Konkrétan lúdtalpra való masszázst. Ez persze nem korrigálja magát a lúdtalpat, viszont a lúdtalp következtében fellépő izomfeszültségek, fájdalmak kezelésére alkalmas. És nem a kimozgatás tilos, hanem a lábboltozat kiemelése és nyújtása.
2011. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, amiket írtok. Először is köszönöm a válaszokat. Itthon szoktam magamnak masszírozni, utána kevésbé fáj. Remélem nem ártok vele többet, mint amennyit használ... :)
2011. ápr. 14. 15:25
 8/8 anonim válasza:

Mindenképpen menj el egy jó szakemberhez, csontkovácshoz, mert légy bármennyi idő, javítani fog rajta ez biztos.


A másik aminek nézzél utána az un. Atlasz masszázs. Állítólag nem olcsó, de hogy hatásos azt több személy is alátámasztja. Konkrétan mindenki akit kezeltek olyan mértékű javulásról számoltak, be hogy az már megért egy kis figyelmet.

2012. febr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!