Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen gyakorisággal jártok...

Milyen gyakorisággal jártok gyógyszertárba és mit vásároltok ott?

Figyelt kérdés
Egy felmérés szerint a magyarok többsége rendszeresen (havi szinten) fájdalomcsillapítókat vásárol. Ha rólatok van szó,mMilyen céllal, milyen termék(ek)ért mentek?
2011. ápr. 28. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ilyesmiket szoktam vásárolni: koffeintabletta, lecitin kapszula, ginseng royal. Mást azt hiszem nem, mivel fájni szinte sosem fáj semmim, így ha mégis fájdalomcsillapítóra lenne szükségem kérek anyámtól. Legutóbb adott egy egész dobozzal, az szerintem simán kitart nálam életem végéig... :D (vagyis hát amíg felhasználható)
2011. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam milyen gyakorisággal. Mivel általában nem szedek be mindent minden nap, így akkor megyek ha valami elfogy, mondjuk olyan 2-3 havonta biztos.
2011. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Frontérzékeny vagyok, a férjemnek is sűrűn fáj a feje, úgyhogy igen, jellemzően egy doboz fejfájás csillapító elfogy egy hónapban.

+ ami mindig kell a házipatikába, ezek akkor, ha elfogynak: Fenistil napégésre, csaláncsípésre, rovarcsípésre, nyáron mindig van otthon, kb. egy-két tubust el is használunk a gyerekekre.

Hasmenés elleni szer, lázcsillapító, ragtapasz, amire bármikor szükség lehet. Általában el is fogy, mielőtt lejárna, sajna.


Néha patikában veszem meg a magas faktorszámú naptejet is, meg csak ott kapni a kicsik testápolóját.

Évente egyszer veszek "egyebeket" is, pl. boraxot, kakaóvajat, ilyesmiket.

2011. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
12,34 - Kérlek küldj nekem egy e-mail-t, szeretnék kérdezni valamit tőled.
2011. ápr. 28. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor megyek, ha muszáj. Nem szeretem a gyógyszereket és egyáltalán a gyógyszeripart (nagy lehúzásnak tartom...).

Most kismama vagyok, ezért havonta megyek vitaminért.

De nálunk általában nem fogynak el a gyógyszerek (ha betegség miatt felír valamit az orvos), csak lejár a szavatosságuk. Allergiára is felírtak már nekem 3-4 félét, csak a mellékhatásokat éreztem!!!

2011. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én magasvérnyomás-betegségre szedek tablettákat.
2011. ápr. 28. 12:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem megyek gyógyszertárba, és nincs is otthon házipatikám, mint ahogy előttem valaki írta, hogy" amiknek lenni kell." Mi az hogy lenni kell??? Én teljesen egészséges vagyok, már régóta csak vitaminokat szedek. Nincs szükségem házi patikára. Egyáltalán. 48 éves vagyok.
2011. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás nem betegség, hanem egy olyan állapot, amit szintén vitamin szedéssel el lehet felejteni. Persze nem a gyógyszertári "illúzió" vitaminokkal.
2011. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én soha nem járok gyógyszertárban.
2011. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!