Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szeretnék információt arról,...

Szeretnék információt arról, hogy a hazai természetgyógyászati végzettség akármelyikével (kineziológia, fülakkupunktúra, bioenergetika stb) lehet-e nyugateurópában munkát végezni, azaz elfogadják-e a végzettséget? Van erről jogszabály?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, de mindenképp kell orvosi diploma is ahhoz, hogy komolyan vegyenek.
2011. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Hogy a konkrét kérdésre válaszoljak, ha van europassos bizonyítványod, akkor biztosan elfogadják a végzettséget. Ha nincs, akkor keresd fel az iskolát ahol végeztél, ott kiállítanak neked egyet.
2011. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha jól látom jogász és orvos is egyben? Tudna ez esetben jogszabályt idézni? Mivel unios tagállamról van szó, gondolom, a viszonosság elve érvényesül? Úgy hiszem lehet azonban országonként valami további szigorítás-

(Én úgy tudom, a leghíresebb gyakorló kineziológusok egyáltalán nem orvosok).

2011. máj. 18. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akartam okoskodónak tűnni, elnézést, ha úgy jött le. Én nem vagyok se jogász, se orvos. Egy barátom orvos-természetgyógyász.

Ha megszerzett egészségügyi végzettséget szeretne külföldön elismertetni, ún. Europass-t kell igényelnie. Nem tudom hol végzett, de ha az iskolának van honlapja, ott biztosan mindent megtalál erről. Ezen a honlapon is igényelhet, ha még nincs, ill. bármilyen kérdésben pontos választ tudnak adni.

2011. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Véletlen lemaradt. [link]
2011. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is észrevettem közben, hogy a válasz alatt volt egy reklám. Eléggá félreérthető módon, és pont egy orvos-jogászé (dr.med.dr.jur.) ez tévesztett meg...Köszönöm az infot-mindenkinek az ETI-ben kell vizsgát tennie (az orvos-természetgyógyásznak is), de az ETI-ben nem adnak egyértelmű felvilágosítást, pont ez a bajom.
2011. máj. 20. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!