Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Reiki kezelésnek lehet-e...

Reiki kezelésnek lehet-e káros mellékhatása? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyik ismerősöm (aki állítólag ezzel foglalkozik) bele állított egy nagy réztálba és megkongatta 2X.

utána olyan fejfájásom lett tőle. Én nem hiszek a jótékony hatásába!

2011. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Aki ezt csinálta veled, inkább volt boszorka vagy akármi, de biztosan nem Reikis!!! A Reikiben ilyen nincs, kizárólag csak kézzel kezelnek! És semmi káros mellékhatása nincs!

A Reiki-kezeléssel, amennyiben még a betegség kezdeti stádiumban van, akkor segít azt vissza-szorítani. Ha már túl van egy bizonyos ponton, felgyorsítja a betegség lefolyását, ezáltal intenzívebb lehet (pl. egy megfázás,) hamarabb túlesel rajta.


Ha még mindig fáj a fejed, keress egy másikat, és segít megszabadulni tőle!

2011. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
semmilyen mellékhatása nincs.a gyógyulási folyamatok beindulásakor felerősödhetnek a fájdalmak az érintett területen akár az elviselhetetlenségig, de ez a lehető legjobb jel.intelligens energia,egészséges szerveket nem érint
2011. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!


Ha nem vagyok különösebben beteg, akkor érdemes reiki kezelésre menni? Vagy felesleges?

Egészséges embernek lehet szüksége ilyen kezelésre?

2011. máj. 24. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:

A tegnapi 11,14-es vagyok!

A Reiki intelligens energia. Egyszerre hat testre, lélekre, szellemre. (Fizikai bántalmak - érzelmi problémákra - gondolkodásbeli, látásmódbeli problémákra)

Vagyis egy kúra-szerűen felvett kezelés-sorozat előhozhat olyan "gyógyítandó" területeket, amelyekről eddig nem is tudtál, de a mélyben ott lapulnak és ezáltal segít megszabadulni tőlük. De ha ilyesmi nem is történik, mert nincs minek a felszínre kerülnie, sztem még akkor is csodálatos érzés energiával feltöltődve, friss erővel teli folytatni a napot.


Persze kérdés, hogy ez neked mennyibe kerülne?

Amennyiben úgy érzed, hogy a Reiki "megfogott", érdekel, érdeklődsz iránta, vagy többet szeretnél tudni róla, akkor tanácsolni tudom, hogy végezd el te is. Lépj be közénk, és akkor már neked is "mindig kéznél lesz", amikor szükséged lesz rá, vagy éppen valamelyik családtagodnak.

Ha erről van szó, írd ide melyik városban (településen) élsz, és kikeresem a net-en, hogy ott, vagy ahhoz legközelebb eső helyen, hol, ki szokott ilyen tanfolyamot tartani.

2011. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a sok hasznos információt.

Egyik ismerősöm ajánlotta fel, hogy kezelne Reikivel. Csak előtte kíváncsi voltam, nem lehet-e mellékhatása.

Nagy betegségem nincs (fizikailag), de gondolom hasznos lenne. Főleg, hogy most megtudtam, hogy lelki problémákra is jó. Meg fogom próbálni és még egyszer köszönöm a válaszokat!!!

2011. máj. 25. 11:42
 7/10 anonim válasza:
Igen, az a mellékhatása, hogy egy köztudottan kamu gyógymódra költesz és jársz, ahelyett, hogy valami hatékonyra járnál.
2011. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Reiki pszichoszomatikus betegségeknél kiegészítő kezelésként szóba jöhet. Egyébként engem reikis SOHA nem kezelt pénzért. Ellenkezett az elveikkel, hogy az ajándékba kapott fényt pénzért adja tovább.
2011. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, valóban így tanultuk, és én sem kértem érte soha semmit. De mint hallottam, vannak közöttünk, akik más indokok alapján azóta már besorolták a fizetős kategóriába.


Egyébként a reiki intelligens energia. Egyszerre képes hatni testre-lélekre-szellemre. Mindig azon a területen fejti ki legerősebben hatását, ahol az a legszükségesebb.

Ha neked a pszochoszomatikus problémáidra tudott segíteni, örülök neki.

Csak egy példa: tegnap rosszul léptem, megbotlottam egy kiálló járdalapban, és akkorát vágódtam, mint egy ólajtó. Közel tenyérnyi darabon a térdemen lement a bőr, szerencsére nem tört semmim. Hazabicegtem, utána közel 2 órán át kezeltem a térdemet. Reggelre kutya bajom, és se meg nem dagadt, még csak be sem zöldült a helye. Ez egy csoda!

2011. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én egyszer voltam ilyen kezelésen. Utána nem sokkal furcsa dolgok történtek velem: mentálisan kikészültem egy bizonyos probléma miatt, ezenfelül forróság áradt a testemből, egy darabig alig aludtam, úgy éreztem megőrülök és állítom, hogy fényt is ettem többször. Aztán viszont ezek elmúltak és később jobb állapotba kerültem, mint korábban voltam. Nem tudom, van-e összefüggés ezen dolgok és a reiki között, szerintem igen, azt pedig végképp nem tudom, hogy a későbbi javulásban volt-e szerepe. Járhatnék ingyen, de azóta nem voltam, fene tudja, olvasni sok rosszat is róla, szóval nem foglalkozom vele azóta.
2014. nov. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!