Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit csináljak, ha érzem, hogy...

Mit csináljak, ha érzem, hogy el fogok ájulni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ülj le, és igyál cukros vizet.


Aztán üldögélj 10-15 percet, és iszogass..

2011. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A cukros víz csak akkor segít, ha a cukroddal van baj, egyébként nem.

Ha vérnyomásprobléma, akkor le kell feküdni és a fejednél magasabbra rakni a lábaidat.

De mindenképpen legalább leülni olyan helyre, ahol nem ütöd meg magad és szólni a melletted levő embernek, hogy rosszul vagy.

2011. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Koncentrálj valamire. Nekem több ilyen is volt már, és pl. elkezdtem a tv-ben épp szóló számot dúdolni, meg ilyesmik. De ha tényleg érzed, hogy baj van, azért keress valami puha helyet, ha mégis elájulnál:-)
2011. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

igyon cukros vizet...főleg akkor amikor nincs is nála:D (y)

nem tudom,de sokan gondolnak itt azokra a helyzetekre,amikor pl.: a sarki boltba megy és az utcán a napon lesz rosszul és csak pénztárca van nála:D Akkor biztos,hogy lesz nála vagy a közelbe cukros víz...

még lehet,hogy víz se,nemhogy cukros na mindegy:D

Attól függ,hogy hol történik.Az utcán leülhetsz a földre,nincs mást tenned,vagy csengess be valahova,nem ciki.A lényeg,hogy ülj le és észre vesz valaki.Voltam már szemtanúja ilyennek.A suliban könnyebb a dolog,mivel szólhatsz bárkinek.

2011. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi okozza. Én borzasztó ájulós vagyok, először is alacsony a vérnyomásom. Ha érzem, hogy az esett le és ájulni fogok, akkor leülök vagy legalábbis leguggolok, bárhol vagyok. Ez mondjuk metrón vicces tud lenni :)

Mindig van nálam calcimusc vagy valamilyen kalciumtabletta, nem tudom miért jó, de tényleg az, segít megelőzni, vagy ha mégis elájulnék, akkor hamarabb összeszedem magam utána.

A másik amivel tapasztalatom van, az az, amikor annyira parázom, hogy elájulok. Tegnap pl. a fogorvosnál sikerült, mert nagyon féltem, és elkezdett valamit cisnálni, és nem tudtam, mit csinál, mire számítsak. Ennek a megoldása az, hogy megkérem, mondja el, mit fog csinálni, hogy ne féljek annyira. Ha ilyen gondod van, akkor találd ki, mi okozhatja az ájulást és azt előzd meg legközelebb.

A cukros ájulást nem tudom, milyen és hogy előzhető meg, de majd megírja más :)

2011. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk az látszik, hogy a kérdezőn meg rajtam kívül itt még senki nem ájult el. NINCS idő iszogatni, nincs idő keresgetni, becsengetni, dudorászni meg pláne. Kb. 2-3 másodperced van.
2011. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14,20-ast kivéve, őt nem láttam az előbb.
2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk az látszik, hogy a kérdezőn meg rajtam kívül itt még senki nem ájult el. NINCS idő iszogatni, nincs idő keresgetni, becsengetni, dudorászni meg pláne. Kb. 2-3 másodperced van.


Én már ájultam el majdnem, kb. minden sötét volt, stb., én írtam, hogy a zenére koncentráltam, otthon voltam, és volt időm leülni, meg minden.

2011. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak tippelni tudok (szerencsémre). Talán segít, ha abban a percben elkezdel mély, hosszú levegőt venni, kifújni, ismét mélyet lélegezni, kifújni. A mély levegővétellel ugyanis az agy több oxigénhez jut, az talán segít elkerülni az ájulásos állapotot.

A cukorbetegek egyébként a táskájukban (kis üvegben, dobozban) tartanak néhány szem mokkacukrot, mert azt szükség esetén be tudják kapni és viszonylag gyorsan felszívódik.

(Ezt egyébként azért is jó tudni, mert ha az utcán ilyen embert találsz, a mentősöknek már lehet mondani, hogy valószínű cukorbeteg. Gondolok itt arra, hogy láttad, hogy a szájába vette a cukrot, csak már későn, és elájult.)

2011. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 homo ludensz ***** válasza:
Hát ha érzed és még van annyi erőd hajts le a fejed és nyomd le a két kezeddel közben igyekezz kiegyenesedni. A vállaid húzd hátra hogy a két hátizom ami a gerinc mellett fut vért pumpáljon az agyadba. Én sajnos nem éreztem előtte semmit csak ráestem a wc. ülőkére majd biztosan magamhoz tértem mert kijöttem és elterültem úgy hogy a fejem nyoma mélyen benyomta az ajtó lapját. Vagy 3 hétig nyekeregtem minden cipőfűzésnél.
2011. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!