Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Bölcsész diplomával lehetek...

Bölcsész diplomával lehetek akupunktúrőr? Elegendő ha elvégzek egy tanfolyamot és leteszem az ETI vizsgát? Mert mindnehol csak olyan akupunkúrőröket látok, akiknek orvosi diplomájuk is van. így nem lennék vmi versenyképes álláskeresésnél.

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, akkor válassz mást. Nekem az egyik ismerősöm orvosi diplomával építési vállalkozó és hülyére keresi magát.:)
2009. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most ez hogy jön ide?
2009. márc. 18. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Szia!A kettő nem jön össze.Az,hoyg van egy diplomád,nem jelenti azt,hogy simán "átképezhezed " magad egy teljesen más területre.Nézz utána,hogy mik a feltételei annak,hogy akupunktórőr lehess.Ha újabb diplomához kötött(nem tanfolyamhoz),akkor azt csak úgy szerezheted meg,ha elkezded azt a bizonyos szakot(elölről),mivel a te diplomád és ez a szakma teljesen más területen mozog(bölcsész-egészségügy)
2009. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
csak érettségihez kötött...vannak egészségügyi alapmodulok, aki még nem végzett volna ilyet...
2009. márc. 19. 09:09
 5/10 A kérdező kommentje:
én csaka zt nem tudom mennyire lehet így labdába rúgni...mert nem a lóvé miatt csinálnám, hanem azért mert ez tetzsik, és sokat köszönhetek az ilyne gyógymódoknak, és eléggé rékattantam a témára, és nagyon gondolkodok ezen h tanulnék
2009. márc. 19. 09:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elegendő INDULÁSHOZ, amit fent írtál!

Mivel valóban a legtöbben orvosok, akik igazán nevesek a szakmában, próbálj meg bejutni valakihez gyakorlatra. Ha olyan ember mellett lehetsz, olyantól tanulhatsz, akire te is felnézel és tényleg mindent beleadsz, eljuthatsz egy olyan szintre, hogy nem lesznek tovább kétségeid afelől, hogy valóban ott a helyed.

Ami az ETI vizsgát illeti, nem túl nehéz, bár ez attól is függ, milyen tanfolyamon készülsz fel rá. (Régebben úgy volt, hogy nem lehetett csak úgy bemenni, hogy én vizsgázni szeretnék, hanem le kellett igazolni, hogy hol tanultál, nem minden helyet fogadtak el, ha jól tudom. Magyarán nem kevés pénzbe kerülő dolgot tettek kötelezővé.) A lényeg az, hogy ez a tudás még vajmi kevés ahhoz, hogy anatómia, kórtan, orvosi latin és egyéb ilyesmikben jártasnak érezhesse magát az ember. TEHÁT, ha igazán elhivatott vagy, e mellé tanulsz még rengeteget. A kommentedből úgy tűnik, eléggé igényes vagy magaddal szemben, nem gagyin szeretnél "álláshoz" jutni.

Lehet, hogy az lenne a legjobb, ha felkeresnél egy profi akupunktőrt és tőle kérnél tanácsot, hogy hogyan fuss neki.

2009. márc. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!


Lehetsz akupunktőr. Pl. addiktológiai a Széchenyi Eü. Központban is. ETI vizsgaköteles. A kérdés inkább az, hogy valóban ezt szeretnéd-e végezni, vagy csak megtetszett. Azt vedd figyelembe, hogy hamarabb mennek a páciensek egy orvosi végzettségű emberhez, vagy olyan gyógyítóhoz aki többféle végzettséggel rendelkezik. Bár sok olyan magát doktornak vallót ismerek akik használják a Dr.-t úgy, hogy sosem doktoráltak valós helyen.


Én azt gondolom, hogy nem baj, ha van bölcsész diplomád! Annyival is több vagy. Bármikor szélesítheted a tudásodat.


Ha pedig csak magadnak szeretnék magáncélra, mert érdekel és jó dolog, hát tessék megkeresni a számodra legtetszetősebb oktatói központot!

2009. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem, ha érdekel a dolog és szívvel -lélekkel fogod csinálni akkor igenis lehetsz akár sikeres is.ha eleinte olcsóbban fogod csinálni és ha a paciensek elégedettek lesznek aztán majd visszajárnak és ajánlanak másnak is.képezd magad és sok sikert! egyébként nekem is jó tapasztalataim vannak az akupunkúra szelíd fajtájával az akupresszúrával én az egyik netes oldalról tanultam és nekem is nagyon segített.
2009. márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
milyen oldal az? küldenél linket?
2009. márc. 26. 12:07
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

ez az oldal, de ez csak egyszeru , de nekem tobbet segít mint a gyógyszerek, mert azokat nem tudom bevenni

2009. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!