Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen gyógyhatású növényeket...

Milyen gyógyhatású növényeket ismertek?

Figyelt kérdés
Szedtem mostanában kamillát és hársfát, bodzát (bár ennek nem ismerek gyógyító hatását, de finom szörp készült belőle). Tervezem csipkebogyó és csalán gyűjtését is. Egyéb ötletek?
2011. jún. 11. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Csalán. Kicsit macerás a szedése, és nem is tudom, mire jó, de hát általánosságban kérdezted. A diófa levele. Az is jó valamire. Olvasgasd, a "Fűben-fában az orvosság" c. könyvet, ott kaphatsz tippeket. A házilagos szedéssel meg vigyázzál, csak olyan helyről szedjél, ami bentebb van az utaktól, és nem is permeteznek arrafelé.
2011. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na ácsi, ácsi, ácsi!!


Nem mindegy az se, hogy mit szedsz, meg az se, hogy mikor, az se, hogy hol.

Egy kis alapismeret se árt hozzá, mert az pl. egyáltalán nem mindegy, hogy amit leszedsz, az ánizs vagy bürök, mert rettentően hasonlítanak ugyan, de az előbbi gyógyhatású, az utóbbi erős méreg. (Bár ennek is van gyógyhatása, de a használata életveszélyes, na mindegy.)


Szedhetsz lándzsás útifüvet, körömvirágot, cickafarkot, petrezselyemzöldet, citromfüvet, levendulát, kakukkfüvet, ezek hasznát és gyűjtési idejét ki tudod keresni, szerintem nem lehet őket összekeverni mérgező rokonnal.

Meg érdemes megismerned a fűszerpolc "lakóit", a fokhagyma, köménymag, bors, szegfűszeg, fahéj, gyömbér és a többiek is rendelkeznek gyógyhatással.

A vöröshagymáról nem is beszélve.


Itt egy kis segítség, mit lehet szedni:

[link]

2011. jún. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha én eltéveszteném, akkor a nagymamám tudni fogja és rám szól. Csak ötleteket várok, hogy mit még... Köszi a válaszokat.
2011. jún. 11. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!