Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Relaxációs, meditációs gyakorl...

Relaxációs, meditációs gyakorlatot végeztél már? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időkben elkezdtem érdeklődni a meditálás, relaxálás iránt. Azt hallottam a tv-ben, hogy a stresszoldásra alkalmazhatóak a légzéstechnikák, és nyilván a meditálás is, minden, ami kikapcsol, ellazít. Ezzel sok betegség megelőzhető, igazán hasznos dolog. Akinek van tapasztalata, és szokott ilyesmivel foglalkozni, legyen szíves írni róla. Szedtem le pár nyugtató hatású zenét, ha tudtok oldalakat, ahol még találok ilyet, azt megköszönném. 18/L
2011. aug. 3. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam, nagyon jó! De én tanultam is autogén tréninget, és nagyon jó, tényleg, és gyakran van tanfolyamuk.
2011. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én agykontroll tanfolyamon tanultam meg lemenni alfába. Nagyon hasznosnak tartom. Ha tehetem mindennap kerítek egy 20 percet ami csak az enyém.

Mióta ezt a módszert alkalmazom stresszoldásra, elmúlt a hajhullásom (ami idegi alapú volt) és a körmömet sem rágom. A mai rohanó világot sajnos csak ilyen módszerekkel lehet túlélni. :)

2011. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ha lesz rá módom, én is elmegyek egyszer egy ilyen tanfolyamra. Várom a további tapasztalataitokat.
2011. aug. 3. 17:16
 4/7 homo ludensz ***** válasza:
Magam először relaxálni tanultam meg egy csoportos tréningen,később hogy elkezdtem foglalkozni az ezoterikával megtanultam a meditációt is. Javaslom hogy először vezetett meditációval foglalkozzál és végig légy a"beszélő" kontrollja alatt. Ő majd megmondja hogy lélegezz,levisz és ami lényeges fel is hoz a meditáció végére. Szoktam itt a neten is csinálni én magam is de mindig összeköttetésben maradok az msn.en vagy a skypén a kamerán és mikrofonon keresztül a meditálóval.
2011. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az úgynevezett Quantum Légzést szoktam alkalmazni.


Ez egy négy lépcsős irányított légzés technika, aminek a következő lépcsői vannak:

1. Belégzés - 3, 4 vagy 5ig elszámolunk belégzés közben (attól függ kinek mi a kényelmes)

2. Tartás - 3, 4 vagy 5ig elszámolunk mialatt a levegőt bennt tartjuk.

3. Kilégzés - kifújjuk a levegőt miközben 3, 4 vagy 5ig elszámolunk.

4. Tartás - nem veszünk levegőt, mialatt elszámolunk 3, 4 vagy 5ig.

Ez a négy lépcső képez egy ciklust.


Mindegy melyik számot választjuk, a fontos, hogy mindegyik lépcsőnél ugyanaddig számoljunk el. Van


akinek kényelmetlen az 5, van akinek nem elég a 3, mindenki találja meg a neki megfelelő hosszúságot.

Ne használjuk órát vagy bármi eszközt a számolásra, csak csendben, magunkban kövessük a másodpercek


múlását.


Ismételjük a fenti ciklust négyszer, utána térjünk vissza a normális légzéshez. A szemünket végig tartsuk


csukva, lehetőleg ülő pozicióban legyünk, mindkét lábunk a padlón.

A négy lépés közben figyelmünkkel kövessük a légzésünket, a hangját, a milyenségét, ahogy a levegő


kiáramlik belőlünk, ahogy a tüdőnk megtelik oxigénnel, stb.

Miután végeztünk a 4 ciklus ismétlésével és visszatérünk a normális légzéshez, összpontosítsuk a


figyelmünket az ekkor előbújó érzelmekre, gondolatokra hisz ezek nem véletlenül ilyenkor jönnek a


felszínre. Lehet, hogy olyasmi, amit régóta rejtegetünk, lehet olyasmi ami aznap történt és nem igazán


szenteltünk neki figyelmet, de most előjött újra, hogy lehetőségünk legyen letisztázni a történteket. Bármi


is jöjjön a felszínre, legyünk érte hálásak hisz a lehetőség eljött, hogy foglalkozzunk vele, rendbe tegyük a


dolgokat a szívünkben-fejünkben. Ha nem jön a felszínre semmi az sem baj, élvezzük a nyugalmat, a lelki


békét.


A normál légzési periódus kb. 3-5 percig tart. Ezután ismételjük a fenti ciklust még háromszor, minden


ciklus után kb. 3-4 perces normál légzéssel.

2011. aug. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ilyen széttördelt lett, jegyzettömböt használtam :(
2011. aug. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ugyan, semmi baj, köszönöm szépen a válaszod! :)
2011. aug. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!