Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van valami kenőcs, amivel ha...

Van valami kenőcs, amivel ha eltüntetni nem is lehet, de jól halványítja a seb hegeket (és esetleg halványítják a striát)?

Figyelt kérdés
És hogy még egyértelműbb legyek, HALVÁNYÍTJA, nem eltünteti..főleg a striákra gondolok. Köszi a segítséget.
2011. aug. 8. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A stria meg a heg külön külön dolog, de mindkettőre van krém, igen. Szerintem bőrgyógyászt kérdezz meg, mit ajánlana.
2011. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen hegekről van szó, de próbálkozhatsz Contractubex-szel, La Roche-Posay: Cicatrix krémmel vagy Dermatix szilikongéllel, a striák esetében jelenleg az egyetlen krém, amit úgy dobtak piacra, hogy a már meglévőket is halványítja az a Vichy ÚJ (tavalyi) terhességi csíkok elleni kréme - a többi csak megelőzésre jó. Igazából mindegyik elég drága, úgyhogy a hegekre valóban vennék gélt (szerintem ár-érték arányban a Cicatrix a legjobb, olyan 2500 Ft körül van egy kis tubussal), a striák esetében viszont inkább váltott zuhanyt, szaunát, sok folyadékbevitelt és egy akármilyen zsíros kenőccsel v. akár mandula/jojobaolajjal való masszázst próbálnék ki. A Dr. Hauschkának van egy nagyon jó masszázsolaja kökénnyel, amit ugyan megelőzésre találtak ki, de bemasszírozva segíti a kötőszövet regenerálódását is, szerintem hatásos lehet (~3500 Ft). Ami igazán halványítja, az a bőrgyógyász által végzett lézeres beavatkozás lenne, de amellett hogy drasztikus a szervezeted számára még drága is.
2011. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Cicaplast, nem? Nekem az mondjuk nem használt.

De arcon levő felületi heg félékre a természetes alapú arcradírok bejöttek.

2011. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De igen, sorry, a cicatrix az maga a heg latinul, mindig keverem :)) Köszönöm szépen, hogy kijavítottál!


Szerencsére személyes tapasztalatom nem volt egyik krémmel sem, de a visszajáró betegeket mindig megkérdeztem, hogy mit tapasztaltak, melyik krém mennyire vált be nekik és a Cicaplast sok embernél "működött", a Contractubex kevésbé, a Dermatix esetében meg szinte minden betegnek keserű szájíze volt,hogy 10ezer forintért azért többet várt volna, striák esetében még "gyászosabb" volt az ábrázolt kép.

2011. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
na, előkeresem a cicaplastomat, és megfigyelem, hátha jobban beválik:)
2011. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A karomon van pár heg, az egyik üvegtől sikeredett, ami pont a csuklómon van és többen nézték már furcsa szemmel, meg pár ollóval sikeredett vágás.

Egyébként striák ellen gondolkodtam már a lézeres műtéten, de nem tudom mennyire érné meg..képeket láttam ilyen előtte-utánit kezelésekről, de most az is lehet simán kamu vagy megszerkesztett...és nem tudom hol találjak olyanokat akiken elvégezték. Sajnos nem kevés striám van a hasamon...hirtelen hízástól lettek, de annyi van hogy kb megszámolni se tudom, némelyik felér a köldököm föléig, és nagyon vastagak. Úgyhogy ha van értelme a lézeresnek, akkor gondolkodás nélkül azt választom.

2011. aug. 8. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!