Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen alternatív készítmény...

Milyen alternatív készítmény van, ami segít a daganatos betegeknek gyógyulni? Ami hatásos is.

Figyelt kérdés
Apukám daganatos beteg, és most betelt nála a pohár a kemoval, és lemondott a kezelésről, de mi nem adjuk fel!
2009. ápr. 15. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom,hogy hallottál e már a b17 vitaminról? Testvérem ezt használta CSAK. Sajnos ő meghalt,de neki már nagyon előrehaladott volt a betegsége és hasnyálmirigy-rákban szenvedett,ami a legagresszívabb.Édesapádnak milyen rákja van? Ne is add fel,soha!!! Hisz a remény hal meg utoljára! De tudod az a legfontosabb,hogy Édesapád se adja fel. Tudom,ez nagyon nehéz dolog. :( Remélem sikerűl legyőznötök ezt a betegséget!!
2009. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Én orvos vagyok, ezért nem feltétlenül azokra a gyógymódokra bíztatnálak, amiket soha senki sem vizsgált meg hatásosság szempontjából, viszont annál több pénzt öltek a reklámjukba. Persze minden szernek vannak hívei, de ezek 1-1 eset (saját rokon) megfigyelésén alapulnak, ami általánosításra tökéletesen alkalmatlan, és legfőképp nem lehet tudni, hogy az adott kezelésnek és a gyógyulásnak van-e köze egymáshoz. Nyilván legtöbbször véletlen egybeesésről van szó.


Ha egy sebészileg eltávolíthatatlan rák támadja meg a szervezetet, akkor sajnos a gyógyulás néhány speciális rákfajtától eltekintve sajnos lehetetlen. Ezt sajnos tudomásul kell venni. Amit ilyenkor tenni lehet, az a szervezet támogatása, a betegség lefolyásának lassítása, az esetleges tünetek, fájdalom csökkentése - az életminőség javítása. Ebben sajnos a kemoterápia néha nem a legcélravezetőbb eszköz, mert olyan áron hosszabbítja meg az életet, hogy azt az időt élvezhetetlenné teheti a beteg számára (csillapíthatatlan hányinger, hányás, rosszullét, kopaszodás, hasmenés stb.)


Ha édesapád ebben a gyógyíthatatlan betegségben szenved, az egyetlen, amit tehetsz érte, hogy a hátralévő idejét megpróbálod elviselhetőbbé tenni a számára. Ez a daganat típusától függően jelenthet napokat, heteket, de akár éveket is. Ha nagyon muszáj, az onkológus is hajlandó durva becslésre. Ezt az időt ne pazarold arra, hogy haszontalan, áltudományos, legfeljebb nem ártalmas, de a beteg állapotán semmiképp sem javító szerekkel, kezelésekkel kínzod édesapádat.


Saját tapasztalatom is az, hogy a rákos beteg halálához végső soron leggyakrabban a sorvadás, senyvedés (szeknéven a cachexia) vezet. Logikus, hogy a beteg gondos táplálásával ez a folyamat lassítható. Számos tápszer kapható a gyógyszertárakban, onkológus segíthet a megfelelő tápszer megfelelő mennyiségének kiválasztásában. Receptre felírva az ár töredékét kell fizetni, vagy talán ingyenes is. Egyik-másik még finom is :)


Fontos tudni, hogy a tumoros beteg fájdalma tökéletesen csillapítható fájdalomcsillapító tapaszal, tumoros betegnek szintén ingyen írhatja fel a háziorvos. Ezeket 3 naponta kell cserélni, ha hatásuk elégtelen, vagy elégtelenné válik, akkor ilyenkor emelhető az adagjuk akár a csillagos égig is. A lényeg a fájdalommentesség.


Az adott rák ismeretében az onkológus további tanácsokkal szolgálhat, hogy hogyan tedd elviselhetőbbé a betegséget édesapád számára.


Összefoglalva: azért mert a kemoterápia nem elfogadható, az onkológus még sokat segíthet. A tudományosan nem igazolt gyógymódok csak a pénztárca méretét csökkentik, a daganatét biztos nem.

2009. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Apukámnak tüdődaganata van, most októberben lesz két éve hogy kiderült! Inoperatív, mivel a tüdő jobb alsó lebenyében helyezkedik el, és ráterjedt a szív egyik erére. Nővérem főnővér, és ő folyamatosan félre informálja a családot, hogy pl: be van tokosodva, amikor, és így nem nő tovább (de a csak a jóindulatú daganatok képesek betokosodni), az hogy nincs áttétje, pedig van. Én is Eü-s vagyok, és értek a papírból, de nem engedi hogy láthassam. Amit eddig tudok, az így áll a papíron: Tüdő vagy hörgő rosszindulatú daganata

Carcinoma Planocellulare

Nyirokmirigy roszindulatú daganata

Tudom, hogy mindezt azért mondja, hogy megkímélje a tudattól őket, de szerintem így rosszabb! Apukám már nagyon tönkre ment. Lefogyott, a haja kihullott, stb. Feladta a harcot. Néha a mikor jobban van azt mondja sikerülni fog, de amikor újra beleesik a depresszióba, értünk sír, mert nem akkar itt hagyni minket! Most amikor kikerült a kórházból úgy döntöt nem kér több kezelést, és lemondja. Nővéremmel emiatt csúnyán össze is veszet, de én mellette állok. Nem tudjuk így mennyi van még hátra, de legalább nem szenvedne tovább!

2009. ápr. 16. 06:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor még egy ötlet: ha súlyos hangulatzavarai vannak, pszichiáter adhat antidepresszánst rá. Sajnos azok a diagnózisok, amiket leírsz, valóban gyógyíthatatlan, a környező nyirokcsomókat beszűrt tüdőrákot jelentenek. Betokosodás meg ilyesmi marhaság nincs, itt legfeljebb a növekedés/terjedés átmeneti lassulása érhető el kemoterápiával. Kérdés, milyen áron.
2009. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!