Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tudnál mondani házipatika...

Tudnál mondani házipatika módszert a parlagfű allergia tüneteinek enyhítésére?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem szedsz antihisztamint?

Tökéletesen megszünteti a tüneteket, napi 1 icipici bogyó, havi 600ft.

Cetrizin pl.


De ha mindenképp szenvedni akarsz akkor 1-2 tipp.

Fogj egy kiürült orrsprayt, jól mosd ki... tegyél bele egy kis tengeri sót és langyos vizet hogy feloldódjon... aztán ezzel fújkáld az orrod, amennyiszer csak kell.

Esténként gargarizálj tengeri sós vízzel.

2011. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Parlagfűvel etetett kecsketej
2011. aug. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 jonyka válasza:
38%

Először is: tényleg sajnálom, hogy allergiás vagy. Másodszor: többnyire pszichológiai töltete van a dolognak. Hogy megértsd jobban: itt, Erdélyben is nő a parlagfű, mégsem alergiás olyan nagy arányban a lakosság? Miért? Mert nem verték az emberekbe ezt a hisztériát. A magyarországi hírközlő eszközök folyton ezzel riagatják a lakosokat, hogy itt, nő nagyon, meg amott, jaj, hogy mennyire kell vigyázni, stb. stb. Elhiszem, hogy néhány személynek TÉNYLEG alergiája van, de ENNYIR SOKNAK, az TUTI, hogy nem.

Egy szó, mint száz: nem kifejezetten attól érezheted magad úgy, ahogy.

A neted több oldalt is találsz majd ami alátámasztja érvelésem.

2011. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy hallottam, hogy meg kell enni egy kis darabot(parlagfűből) szétrágni. Nem vicc, először röhögtem rajta amikor ismerősöm mondta. Szerint jó!:)
2011. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Erdélyi válaszadónak egy kis hozzáfűzés.

Egyetértek, hogy lelki okai is vannak és abban is hogy Erdélyben kevesebb lehet az allergiás, csak szerintem más az oka.

Lelki okai nem a hisztéria keltés miatt van, hanem a stresszes életmód miatt. Az allergia azért népbetegség, mert az ember védekezne minden külső hatás ellen, ami éri. Minden rossz hatás ellen, az allergia pedig túlvédekezés. A szervezet támadásnak veszi a polleneket és túlreagálja. Ez az allergia.


A másik, hogy Erdélyben miért van kevesebb, szerintem ennek az az oka, hogy ott az emberek közelebb vannak a természethez. Magyarországon már szinte mindenki a gép előtt ül, azt se tudjuk mi az a ló. Nálatok -emlékeim szerint - még más a helyzet. Szerencsére.


Na ennyit akartam. Amúgy első válaszadó voltam.

2011. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Infinity_39 válasza:

És hozzájárul, hogy valószínűleg Erdélyben nem olyan szennyezett a levegő, mint pl Budapesten.

A kutyaharapást szőrével módszerhez pedig:

[link]

Bár, ez gyógyszer. De állítólag az egyetlen hatásos gyógymód. Én még csak most kezdtem el tesztelni ezt az állítást.

2011. aug. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A parlagfű pollenje hihetetlen nagy számban kapsolódik hozzá a kipufogógáz szemcséihez. Ezért van, hogy vidéken vagy Erdélyben kevesebben allergiásak rá. Nem a tévé miatt.
2011. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

24 éve szenvedek parlagfűallergiától.

Ennyi idő alatt sok mindent kipróbáltam,de a magas pollenszám időszakában csak enyhíteni tudom a tüneteimet,de teljesen semmitől nem múlik el.A kipróbált legszelídebb gyógymód az Apis mellifica homeopátiás készítmény volt,meg a tengeri sósvizes orröblítés.

Aki ezt "hisztinek" titulálja,az megmagyarázhatná,miért tüsszögök pl.40-50-szer sorozatban,hogy közben taknyom-nyálam egyben (bocs a vulgáris kifejezésért,de erre nem lehet finomabb megfogalmazást használni!!!),ég a tüdőm,ég a szemem,mintha erőspaprikával és némi homokkal szórták volna tele,és amikor épp nem tüsszögök,akkor miért dugul el az orrom,mintha kibetonozták volna,levegő rajta se be,se ki????Az asztmás fulladásról nem is beszélve....

Azt elfogadom,hogy a stressz felerősítheti a tüneteket,mivel az öl és rombolja a szervezetet,és a legtöbb betegség kialakulásáért felelős-de ezt így,hogy csupán "hisztéria" az nem helytálló!

Mellesleg tiszta levegőben (pl.tengerpart elmúlik az összes tünetem)

2011. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Orfeus ***** válasza:

Egyél parlagfüvet. Hülyén hangzik, de működik. A szervezeted nem fogja kilökni magából azt amire allergiásvagy, inkább a véráramlatba kerül, így nem leszel rá allergiás. Persze 1-2 hónapnak el kell telni, hetente kell enni mondjuk 3-4 levelet, aztán kész. Nem kell megenni a fél kertet.


Erdélyi kollégámnak bizonyos tekintetbe igaza van. De véleményem szerint kicsit más a levegő, a környezet az Alpok lábánál, mint Magyarországon. Sokszor voltam Erdélybe, és olyan szinten meglepődtem, szinte illata volt a levegőnek.. Itt mi van?? Betegség betegség hátán... Szóval ez nem hinném hogy amiatt van... Az embereknek olyan szinten gyenge az immunrendszere hogy hihetetlen, és már a sport sem sokat segít sajnos :S

2011. szept. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
2 hét tenger. Horvátországban ezt mondaná az orvos.
2011. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!