Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért jó a fülfájásra a meleg só?

Miért jó a fülfájásra a meleg só?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Mert jó, és kész, próbáld ki, azt megtudod...
2011. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Mert meleg. :) Azért só, mert az sokáig megtartja a hőt.

Én a múltkor másfél literes palackra feküdtem, miután megtöltöttem forróvízzel. :)

2011. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a só kicsit szárítja is.
2011. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
pl ha svédcseppet csepegtetsz a füledbe, az is gyógyít.
2011. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
úgy tudom,hogy nem minden fülfájásra szabad meleget használni. Kivétel a mumpsz,mert erre kimondottan a sót ajánlja az orvos. nekem is rendszeresen be van gyulladva a fülem,egy baktérium okozza. Viszketéssel kezdődik,és van h nem alszom rá,annyira fáj és be van dagadva. Orvos tiltotta,hogy melegítsem mert a bacik terjednek a melegben.
2011. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha gyulladás miatt fáj a fül, a meleg még jobban belobbantja a gyulladást, így nem hogy jó, hanem kifejezetten káros!

Ez csak egy néphit, ami sajnos téves.

Olyan, mint az is, hogy orrvérzéskor hátra kell hajtani a fejet, nekem kiskoromban mindig ezt mondták. Holott nem, mert akkor a vér lecsorog a gyomorba, a gyomor pedig nem tudja megemészteni a vért, és hányás lehet a vége. Csak egyenesen kell tartania fejet, és hagyni, hogy a vér szépen kicsorogjon, vagy hideg vízzel kimosni az orrot, mert a hideg szűkíti az ereket, és segít csillapítani a vérzést.

De visszatérve a meleg sóra: húgomnak pár hónapja volt középfülgyulladása, meleg sózta, nem tudtam róla, majd az orvosnak mikor elmondta, az is jól leszidta miatta... És milyen igaza van.

Szóval fülgyulladásra felejtse el mindenki a meleget, még ha kellemes érzés is, mert csak még jobban be fog gyulladni!

2011. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Mert a hő hatására elpusztulnak a baktériumok,vírusok,gombák, s így a gyulladás alább hagy annyira,hogy már az immunrendszer 'katonái' is eltudnak bánni velük!Használhatsz még tölcséres fülgyertyát is-ha kéred,én küldök:Deni-papi
2011. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez ugye vicc, utolsó? :-) Ahhoz, hogy a hőtől elpusztuljanak a kórokozók, igen magas hő kellene. Olyan magas, hogy még a fül is leégne, és akkor már nem lenne vele további gond. :-D

Mint írtam, a hő jó a fájdalom csillapítására, de szerintem nem érdemes, mert a gyulladást csak még jobban fellobbantja.

2011. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 pyronka ***** válasza:
A kérdéssel kapcsolatban felmerülhetnek kivitelezési kérdések. A helyes alkalmazás,hogy ne érezd a fülfájásodat,az hogy a meleg sót a szemgödörben kell elhelyezni,igy az ott keletkezett irritáció nyomán a fülfájásnak nyomavész:)
2011. szept. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legjobb a kövirózsa leveléből a levét kifacsarni, majd kiskanállal a fülbe csepegtetni.


Gyermekkoromban sokat fájt a fülem, és ez volt a legjobb...


Persze lehet komolyabb is a probléma, ezért érdemes orvoshoz menni.

2011. szept. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!