Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Takonykór, torokfájás (viszket...

Takonykór, torokfájás (viszketés), kicsi köhögés. Megoldás? Dokihoz nem akarok menni. Van valami házilagos megoldás ami hat!?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
C vitamin 1000-es szedése, langyos tea (amennyi belédfér) kamilla, v. hársfa a meghűlésre, kamilla a torokra, kerti kakukkfű a köhögésre. Méz kiskanállal, ha a köhögés zavar az alvásban.
2011. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, lemaradt: A kakukkfű teának magában kevéssé jó az íze, ezt pár szem szekfűszeggel, és,vagy mokkáskanálnyi ánizzsal, vagy édesköménnyel ellensúlyozhatod.
2011. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Takonykór :'DD
2011. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Primabalerina válasza tökéletes.

Ha esetleg ezek a füvek nincsenek meg otthon, akkor sima fekete teát főzöl, és normál citromot facsarsz bele, majd amikor már 50 fok alá hűlt, akácmézet teszel hozzá.

Miért jó ez neked?

A tea és a citrom olaja erős baktériumölő hatású, a méz pedig az enzimjeivel szépen síkosítja a torkod, és javítja a "takonykórodat".

Mondjuk inhalálni tényleg jó lenne mellé egy kis kamillát, vagy kakukkfüvet, vagy eukaliptusz olajat, vagy svéd cseppet.

2011. szept. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
a házilagos megoldás összes formáját elmondták az előttem szólók de én még kamilla párgolást szoktam bevetni. egyébként ugyanezekkel mentem orvoshoz és nekem csak egy doboz gyulladás csökentőt adott
2011. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Öblögethetsz langyos-sós vizes oldattal!Kitűnő baktériumölő hatása van,de csak a"jó"sónak=NaCl,min.97%.Pl:La Gusto darabos asztali só./Aldi/ S ez már mindenkinek: fellehet íratni C-vitamint por alakban,így a legolcsóbb-10dkg nincs 500ft.Ám legjobb a citrom,és a méz, 40fok alatt a teába csöpögtetni vagy fa-kanállal beletenni! Deni-papi
2011. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 milán88 válasza:
Kétszer 2 deci forralt bor, nyakig betakarózni, és reggelre semmi bajod nem lesz!
2011. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Méz, pálinka. Vagy 2in1.
2011. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:D
2011. szept. 19. 18:24
 10/13 anonim ***** válasza:

A torkod viszket???

Az nekem nagyon gyanús! Lehet, hogy allergia.

2011. szept. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!