Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen alternatív/házi praktik...

Milyen alternatív/házi praktikák vannak torokfájás/megfázás ellen ami gyorsan hat?

Figyelt kérdés
Tegnap hajnalban sikerült sál és sapka nélkül őrült sebbeségbe a munkahelyemre tekerni 12 fokba.... Nemrég elkezdtem esténként futni, de emiatt már a tegnapi napot is kihagytam, ma már szeretnék menni! Mit javasoltok?
2011. szept. 29. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nátha esetén orrodat sós vízzel átöblíteni, vagy becsöppenteni, torokra phlogosol vagy szintén sós vizes öblögetés, nekem ezek mellett még a kék szinű lámpa használ leginkább torokfájásra és arcüreggyulladásra.

Persze jó sok, nem túl forró mézes tea (pl. kamilla), vagy egy csípős meleg csirkeleves is hasznos ilyenkor.

2011. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kolléga ajánlotta, hogy vegyek fekete retket( az a brutálisan fingatós fajta:-)-Amelyiknek fekete a külseje. Tehát azt lereszeled(az illata tök jó erős!!), és kiskanállal folyatsz bele mézet, kb. 2 kanálnyit. És ezt megeszegeted. Nekem nagyon gyorsan hatott, és ízlett is. Arról már ne beszéljünk, hogy milyen szintű gázosodás volt éjjel....de az lényegtelen, a fontos az, hogy a torokfájás elmúljon!
2011. szept. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem az ezüst kolloid nagyon sokat segít, 1-2 nap alatt elmúlt a torokgyuszim :D
2011. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mézes és fokhagyma - fertőtlenít és immunizál

Sósfürdő!! - immunizál!!! (legolcsóbb konyhasóból 2-3 kiló a kádba) néhány napon keresztül

Séta, ne erőltesd meg magad, de nagyon jól ki lehet izzadni ha egy körre elmész és friss levegőt szívsz öltözz fel rendesen. A pangásokat is megszünteti jobban érvényesül az immunrendszered az a legjobb ha sjat magad győzöd le a betegséget.

És persze nagy alvások.

Az immunerősítés hogy ne legyél beteg pedig proppolisz

2011. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
C-vitamin és A+D vitamin minden mennyiségben.
2011. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nikaa11 ***** válasza:

Én mindig a zsája teával gargalizálok.Pár óra és helyre jövök.A forrásban lévő vizbe 2 kanál tea fű 10 percig áll!!!

Leszürve öblögetésre jó(viszont kicsit keserű)

2011. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!