Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehet csökkenteni a...

Nóniusz18 kérdése:

Hogyan lehet csökkenteni a vérnyomást? (gyógyszerek nélkül, persze)

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, hogy házilag kísérletezz, de...

Sómentes diéta, nyugtató hatású gyógynövények(macskagyökér, levendula, citromfű)

2011. okt. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
fokhagyma, szőlő, homeopátiás szerek és rengeteg pihenés, a jóga is jót tesz
2011. okt. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Írok pár drasztikus megoldást: Állj egyhelyben és ne mozogj! A vér nem tud távozni a lábad vénáiból, az izmaid segítsége nélkül, ezért leesik a vérnyomásod, ez például az oka annak, hogy olyan sokan ájulnak el iskolai ünnepségeken. A vérnyomás akkor is csökken, ha a kiringetett vér mennyisége csökken, ez történik például kiszáradáskor, vagy vérzéskor (ezt azért nem ajánlom kipróbálni). A vérnyomást úgy is tudod csökkenteni, hogy beleülsz egy nagy kád kellemesen meleg vízbe, a hajszálerek a bőrödben kitágulnak, a vér nagyobb térfogaton áramlik, és leesik a nyomás.
2011. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Forever-es termékek. NEM VAGYOK TERJESZTŐ, csak fogyasztó.
2011. okt. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres sport, só és fűszermentes diéta, ha van túlsúlyod azt le kell adni.
2011. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyél kúraszerűen fokhagymát, igyál galagonya és fehér fagyöngy teát. Kb. 3 hónapig érdemes csinálni, amit mondjuk évente 2x megismételsz (ha lusta vagy teát főzni van olyan, hogy BANO féle fokhagyma-galagonya-fehér fagyöngy kapszula). Ezen kívül kezdj el sportolni, szokj le a cigiről, ne egyél zsíros, cukros kajákat, ha túlsúlyos vagy szabadulj meg legalább 10 kilótól.
2011. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

A férjemnél bevált a Fokhagyma-galagonya-fagyöngy kapszula.

Orvossal megbeszélve a gyógyszer mellett kezdte szedni, majd kb. 1 év után elhagyta a gyógyszert és csak a kapszulát szedi. Nagyon fontosnak tartom azonban elmondani az orvosi ellenőrzést, valamint az életmód változtatást!

2011. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

sok jót írtak eddig, de fontos az is, hogy kerüld amennyire lehet a stresszt, és relaxálj, vagy imádkozz (ahogy tetszik) sokat.

Esetleg NAGYON ÓVATOSAN és fokozatosan(!!!) test masszírozás. (A megfeszült izmok "préselik" az ereket, így a kisebb átmérőjű ereken csak nagyobb nyomással tud haladni az azonos vérmennyiség.)

Hallgass megnyugtató zenét, pl. klasszikust.

Lelki szinten az is jó, ha próbálkozol valami önkifejező módszerrel (művészet).

2011. okt. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hallottál már az Insumed diétáról? Elhízottaknak és diabéteszeseknek találták ki. Én júniusban elkezdtem, mert nagyon sok súlyfeleslegem volt és magas vérnyomásom. Harmadik naptól a reggeli bogyómat el is kellett hagynom, mert normál értékre csökkentette a vérnyomásomat. A koleszteringyógyszeremet is elhagyhattam és a másik vérnyomáscsökkentőmből már csak negyedet szedek. Nekem ez nagyon bejött, bár lehet, hogy csak azért, mert az én magas vérnyomásom a túlsúlytól volt. Egyébként eddig 22 kilót adtam le.

2011. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

xDDD válasza :

Ez tuti jó ötlet : mamám aki most 52 éves , tavaly nagyin magas volt a vérnyomása, és egy csomó gyógyszert evett . Anya mondta neki, hogy ez már túlzás és utána nézett, hogy mi segíthetne ! Venned kell C vitamint ami nem drága , a lényeg annyi hogy 1000mg legyen benne a C vitamin és minél kisebb legyen ! Ez nem gyógyszer egyáltalán ! Mama ezt szedte a gyógyszer helyett, és azóta nem magas a vérnyomása ! Ami még fontos, hogy nem szabad kihagynod egyetlen egy napot sem !!

2011. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!