Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valakinek bevált magas vérnyom...

Valakinek bevált magas vérnyomás ellen a körömvirág-tea?

Figyelt kérdés
Semmilyen szívproblémám nincs (elvileg), mégis néha felszökik a vérnyomásom és nagyon megérzem sajnos. Kb. 2 és fél hónapja voltam orvosnál és laborban is, de az eredmények jól lettek, azt lett megállapítva, hogy pszichés alapon van ez. Az orvos Frontin 0,25-öt írt fel 2x1-et amíg beáll, de én inkább az alternatív gyógymód mellett maradnék. Szedtem fokhagyma-galagonya-fagyöngy kapszulát is, valamint fagyöngy teát is ittam és hát igaz, annyira amikor orvost kellett hívni annyira már nem is megy fel (akkor 176/110 volt), de még ilyen 147/94 körüli értékre néha fel szokott csapni. Most olvastam erről a körömvirág-teáról, hogy nagyon hatásos a vérnyomásra. Van valakinek valami tapasztalata erről a teáról, hatott valakinek?
2011. nov. 15. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
hagymalevél teázz.. :) megtudod csinálni otthon, semmi íze nincs, szintén vérnyomáscsökkentő hatású! :)
2011. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha idegi alapú, akkor inkább próbálkozz Valeriánával szerintem.
2011. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A körömvirág nem magas vérnyomásra való, kamu. A fagyöngy, a galagonya jó, idegre meg orbáncfű és levendula. De lehet, hogy kevés a gyógynövény. Relaxáció biztos jót tenne.
2011. nov. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 homo ludensz ***** válasza:
A körömvirág teát még nem próbáltam de a krémet igen mivel szerintem gyulladáscsökkentő és nem sok köze van a magas vérnyomáshoz.Visszérre ajánlatos krémként használni.
2011. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Itt olvastam, hogy hatásos:

[link]

2011. nov. 16. 12:25
 6/9 homo ludensz ***** válasza:

Láthattad hogy csak megemlíti a vérnyomáscsökkentést de a

fő tulajdonsága a fertőtlenítés különböző formái.

Akkor inkább százszor a fokhagyma kivonata mert az köztudottan leviszi.

2011. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben! A fagyöngyteát fogyasztom továbbra is.

Hallottam még olyanról hogy a vöröshagymatea is csökkenti a vérnyomást, sőt sok mindenre jó, valamint a macskagyökér és a citromfű, pásztortáska is. Ezekről tudtok valamit mondani?

2011. nov. 16. 23:33
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
A vöröshagyma és a fokhagyma illóolajai azok amelyek hatásosak és valóban sok mindenre hasznosak. Mi összeturmixoljuk a vöröshagymát és úgy fogyasztjuk kenyérre s egyébre téve,de az igazi mikor rákarikázod a vajas kenyeredre. A fokhagymából csináltunk tiszta alkoholos kivonatot és vízbe csepegtetve fogyasztjuk.
2011. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Cardianax kapszula rendbehozhat.
2011. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!