Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Sürgős. Mit lehet tenni, ha...

Sürgős. Mit lehet tenni, ha begyullad, fáj a nagy lábujjam, a körmömtől?

Figyelt kérdés

Már elég huzamosabb ideje fáj, és már nem tudok vele mit kezdeni. Próbáltam már levágni a körmöm sarkát, de semmi, kentem krémmel, levomicetin-szesszel, de az sem segitett. 1x már majdnem elmúlt, de újból elkezdett fájni. ugye van rá valami jó gyógymód? :S

(orvos kilőve :/)


2011. dec. 13. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
vágd le a körmöd a sarkokat meg szedd ki szemöldök csipesszel, lehet begyullad, de aztán kend be alsol krémmel, ami jó gyulladáscsökkentő és 2 nap alatt elmúlik, semmi bajod nem lesz.ja és este csináld lefekvés előtt
2011. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Locsold körbe Betadinnal és keress fel holnap egy pedikűröst. Ha jó ideje szenvedsz vele miért nem kerestél fel hamarabb szakembert?
2011. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van. :)

Rakj rá tetrán kenőcsöt (vagy más gyulladásccsökkentőt, a tetrán sztem a legjobb, vény nélkül kapható) és dunsztold be egy éjszalára. Ez lehúzza a gyuladást és felpuhítja. Aztán nagyon finoman tisztítsd meg a körmöd alatt és/vagy reszeld meg az oldalált (de a sarka ne legyen domború)

Lehet hogy csak a körmöd oldalán nem sikerült egyenesre reszelned és az a körömdarab irritálja a börödet.

2011. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire súlyos a helyzet, akkor vagy pedikűrös, vagy sebész. Egyik ismerősömnek legalábbis a sebész oldotta meg a problémát.
2011. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Menj el pedikűröshöz és ne halogasd! Nekem is így kezdődött! Kezdődött annak idején áprilisban, utána mindig gondoltam, hogy majd kikúrálom magamnak, meg hogy majd én házi módszerekkel megoldom, nagyjából mindent megpróbáltam. Végül következő márciusban sikerült rávennem magam, hogy elmenjek orvoshoz, mert már más problémákat is okozott (a gyulladás miatt nem hatott rendesen az antibiotikum ott ahol kellett volna). Végül a lézeres megoldást választottam, kétszer újult ki, most, három műtét után úgy néz ki, hogy talán többre nem lesz szükség, úgyhogy komolyan kell venni!
2011. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de van, hogy csak a sebész tud segíteni. minél előbb keress fel egyet, úgyis túl kell esni rajta
2011. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
a köröm szélét kell kivágni ami beágyazódott a bőr alá oldalt, és tetrán kenőcs
2011. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :)

Holnap igyekszem beszerezni tetrán kenőcsöt. mindig éjszakéra tettem rá a dolgokat, vagy aloét, és el is mult volna, nem tudom, mitől jött vissza.

szakemberhez sajnos nincs lehetőségem menni, nem magyarországi vagyok, és az itteni orvosokról nincs mit beszélni, egy náthát se tudnak kikezelni! az esetek kb nyolcvan százalékában csak rontanak bármin is :(

2011. dec. 13. 22:51
 9/16 A kérdező kommentje:
ja, a körmöm próbáltam már kivágni, de semmi se változott. kb 1-1,5 hónapja tart.
2011. dec. 13. 22:52
 10/16 A kérdező kommentje:
lehet, hogy nem sikerült tökéletesen kivágni, de most, hogy fáj, hozzá se tudok nyúlni, hogy esetleg mégjobban levágjam. :(
2011. dec. 13. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!