Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Azt olvastam, hogy a szódabika...

Azt olvastam, hogy a szódabikarbonátos intravénás kezelés nagy arányban segít a rákos betegeken. Lehet ezt a kezelést Magyarországon kérni, ha valaki beteg?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 8. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Hm, az a gond ezzel, hogy az egész kezelés orvosilag nem elfogadott. Olyan amerikai természetgyógyászok találták ki, akik úgy tartják, hogy a rákos megbetegedéseket Candida albicans fertőzés okozza. Bár gyógyszerész vagyok, de sok mindenről meggyőzhető vagyok az alternatív gyógyítással kapcsolatban, ez viszont egy kapitális badarság! Klinikai vizsgálatok sincsenek, amelyek alátámasztanák az ilyen jellegű kezelés hatásosságát, ugyanakkor olyanok igen, amelyek a kockázatait (többek között azt, hogy rontja a kemoterápia hatékonyságát). Ezeken felül is a rákos megbetegedések esetében az idő az, amit a beteg nem veszíthet, mert azzal a teljes gyógyulásra való esélyéből is veszít. Külföldön sajnos van olyan orvos, aki ennek ellenére elvégzi a kezelést (Dr. Simoncini - aki egyébként, amikor azt kérték, hogy legalább a humán gyógyszerek hatékonyságát igazoló vizsgálatsorok első lépését képező állatkísérletes vizsgálatokkal erősítse meg gyógymódja hatékonyságát, ezt is visszautasította), itthon - etikai okokból - szerintem kizárt. Mivel infúziós kezelésről lenne szó, így erősen valószínűtlennek tartom, hogy Magyarországon bárhol lehetne kérni. Amelyek szerintem egy szakmailag megalapozottabb, de szintén csak kiegészítő kezelések lehetnek, azok a spárga és búzacsíra fogyasztása és a Culevit szedése(ezekkel kapcsolatban az elvieken kívül ismerősökön keresztül is sok pozitív tapasztalatom van), a legtöbb divatos egyéb módszerrel kapcsolatban kicsit olyan aggályaim vannak, hogy csak a beteg emberekről szeretnének még több bőrt lehúzni.
2012. febr. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Culevitet már több dobozzal bevett anyukám,mégis progressziót az eredmény.És ha naponta reggel este,megiszik egy pohár vizet amiben egy kávéskanál szódabikarbóna van elkeverve,az árthat? Csak azért mert a szódabb. lúgosítja a szervezetet és az csak jó,nem?
2012. febr. 9. 00:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem és sajnálom! A megivott szódabikarbónával az a gond, hogy a gyomorsav semlegesíti, tehát semmi nem fog felszívódni belőle. Ilyen mennyiségben - ha nem a gyógyszereivel egyidejűleg szedi - talán nem ártalmas,azért az érzékenyebb gyomrot kikezdheti és esetleg az emésztése is rosszabb lesz. Ha lúgosítani szeretne, akkor célszerűbb lehetőleg friss lúgosító növényeket fogyasztania (pl. lucerna, búzacsíra, zöldbúzafű, spirulina alga, zöld árpa, avokádó, spenót, spárga), ezzel biztosan nem árt, sőt egy csomó vitamint is bevisz a szervezetébe. A búzacsírát ezért is javasoltam, ill. azért, mert a kutatások szerint rákellenes hatású (búzacsíra kivonat van pl. az Avemar és Oncomar étrendkiegészítőkben is).
2012. febr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az igaz,hogy a szódabikarbóna csökkenti a kemoterápia hatását?
2012. febr. 9. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!