Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Jógától változhat a vércukorsz...

Jógától változhat a vércukorszint?

Figyelt kérdés

Ma reggel 5.4 volt a cukrom, majd még mindig éhgyomorra, de elvégeztem a napi jógagyakorlataimat és kíváncsiságból újra megmértem. Azt hittem, le fogja húzni a cukrot, de helyette 6.3-at mértem. Nem értem.

Csak egy tippem van. Esetleg a jógával járó méregtelenítés része, hogy felemelkedett a vércukorszintem?



2012. márc. 14. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
cukorbeteg vagy,hogy állandóan méred?
2012. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy elolvastad a híreket és felment (leesett) a vércukrod... Vagy csökkent a trombocitaszámod, mert elmentél a postára, vagy valami ilyesmi...
2012. márc. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez fugg attol, hogy te milyen joga aszanakat, pozokat vegzel, hiszen minden aszananak van hatasa a szervezetedre, tehat van gyogyhatasa, viszont vannak ellenjavallatok, amikor pontosan az elvegzett poz fog artalmas lenni, hiszen hatassal van a szervekre, de mivel a te esetedben ez a poz nem javasolt, mivel artani fog, ezert azt a pozt nem szabad vegezni!

Miota jogazol, hol tanultad ezt?

Az osi jogaban, de mindegyik joga elmeleti tanitasaban ez benne van, tehat ez nelkul nem lenne szabad joga gyakorlatokat, pozokat elvegezni, mivel arthatsz is, mint jelenleg ezt tapasztaltad.

A halaszana /ekepozicio/ az a poz, ami szabalyozza a hsi szervek, kulonosen a vese, a maj es a hasnyalmirigy mukodeset, es javitja az emesztest. Szabalyozza a pajzsmirigyet, igy stabilizalja az anyagcseret. TEhat jo hatassal van a cukorbetegsegre es az aranyerre is. Lazitja a csigolyakat, es erositi a gerincidegeket.

Ezt a pozt viszont isiaszban vagy mas betegsegben,mint magasvernyomasban szenvedoknek nem szabad vegezni pl.

Ha ugy erzed, hogy segiteni tudok ebben, irj!

2012. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszodat. Az öt tibeti jógaelemet végzem, de még csak most kezdtem pár napja. Azt írják, hogy eleinte a méregtelenítés miatt érezhetem magam rosszul. Ebből gondoltam, hogy tán a cukorra is kihathat.

A gyakorlatok az izmaimat máris sokat lazították, és a gerincem sem fáj annyira. Megjegyzem, hátizmaim jó régóta beálltak már, és a gerincemen több csigolyánál is gondok lehetnek. Ezek a gyakorlatok 2 nap alatt látványos javulást hoztak, nem szeretném abbahagyni. De szívesen végeznék más ászanákat, olyanokat melyek hozzám ezek szerint jobban passzolnának. Tudsz ajánlani esetleg ehhez könyvet, vagy még inkább DVD-t?

2012. márc. 14. 18:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Terhességem alatt (3 éve) terhességi cukrom volt, ami a szülés után rendeződött. Ennek ellenére úgy gondoltam most, hogy csinálok egy éves kontrollt. 42 éves vagyok, és a terhesség óta híztam is, kíváncsi voltam. Családunkban van cukorbeteg, nem árt rá figyelni. Ezért mértem meg.
2012. márc. 14. 18:45
 6/7 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak a megjegyzését kevésbé értem. A cukrosok tudják, hogy sportolással le lehet húzni a vércukorszintet gyakorlatilag azonnal. Ezért zavart meg az én tapasztalatom.
2012. márc. 14. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:

"Esetleg a jógával járó méregtelenítés része, hogy felemelkedett a vércukorszintem?"


??????????

Biztos.

Gondolom a vércukorszint lehúzását az intenzívebb testmozgások segítik elő. A jóga nem ilyen.



De ez csak tipp.

Ha rendszeresen megismétlődik, akkor van értelme magyarázatot keresni, mert a vércukor a jógától független hatásoktól is változhat. Például csak úgy.

A méregtelenítési mániáról meg szakadjunk már le!

[link]

2012. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!