Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az édesség befolyásolja a...

Superbayern kérdése:

Az édesség befolyásolja a vércukorszintet?

Figyelt kérdés
Sok édességtől lehet magasabb a vércukorszint?
2012. jan. 6. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen,nyilván!!!!!!
2012. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mmT ***** válasza:
Nyilván. A cukorbetegeknek is gyorsan kockacukrot adnak, ha rosszullét jön rájuk.
2012. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát hogy a jó égbe ne befolyásolná?

Vércukorszintet 8 órás éhezés után szokás mérni. De ha bármikor mért vércukor szint 11,1 mmol/l felett van, az cukorbetegség.

2012. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
persze, abban van a legtöbb szénhidrát
2012. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben a persze hogy befolyásolja lenne a válasz, de ha nem cukorbeteg az illető, akkor a több kilónyi kristálycukor is csak egy minimális emelést eredményez.
2012. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat! én voltam vérvételen és a laboreredményemen picit emelkedett vércukorszint van.. a háziorvosom is megnézte nekem.. akkor 7,6 volt az értékem de kajálás után. a neten a következőt olvastam:


Egészséges szervezetben : A vércukor értékének éhgyomorra 4-5,5 mmol/l között kell lennie, az étkezést követően pedig nem haladhatja meg a 8 mmol/l-t.


akkor nem értem.. magas kajálás után a 7,6 vagy nem?

2012. jan. 6. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a kajálás után nem telt el 2 óra, akkor normális a 7,6. De inkább menj el éhgyomorra vérvételre....
2012. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!