Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Érvek az antidepresszánsok...

Érvek az antidepresszánsok ellen? Mellett?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 18:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyfater nem értek egyet veled. Nálam pszichiáter diagnosztizált középsúlyos depressziót, amire rögtön írta is a bogyókat. Mivel akkor volt 7 hónapos a kisfiam akit még szoptattam, nem mertem beszedni a gyógyszert. Az orvos ugyanazt mondta nekem amit te, hogy az agyam kémiai zavara okozza a testi és lelki tüneteimet, és, hogy ezeket én önerőből nem tudom lekűzdeni, csak gyógyszerrel és az sem megy egyik napról a másikra.

Mindig hittem Istenben-bár eltávolodtam tőle-ezért az Ő segítségét kértem, megtértem, és Ő lépésről lépésre vezetett ki ebből a szörnyű állapotból, gyógyszerek nélkül.

Most már több mint másfél éve nyoma sincs nemhogy depressziónak de még szomorúságnak sem, örök hálám érte az Úrnak, aki azóta egy komoly műtéttől is megmentett.

2012. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Próbáld meg gyógyszer nélkül, a gyógyszer egy ördögi kör mint az ital, de még annál is rosszabb. Az italról le lehet szokni a gyógyszerről soha, különösen a RIVOTRIL okoz függőséget.
2012. ápr. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, én rivotrilt szedtem, Zolofftal!

Kigyógyultam. Elkezdtem ( orvosi ut.ra) lecsökkenteni a gyógyszert. Kb. fél év alatt el is raktam. Mindenfajta tünet nélkül. Ennek már 6 éve.

Azt mondják mindenki abba üdvözül, amibe hisz.

2012. ápr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Így már értem miért kampányolsz a gyógyszerek mellett.

Azt gondolom, hogy bekapni egy bogyót erre, bekapni egy másikat arra,az egyszerűbb, de nem feltétlenül a legjobb megoldás. Ha megbetegszünk annak oka van, és jobb kideríteni az okot és megpróbálni azt megszüntetni, mint a tüneteinket elnyomni. Ha ég a ház sem a riasztót fogod leverni, mert zavar a hangja, hanem hívod a tűzoltókat akik eloltják a tüzet.

A depresszió is egy jelzés, hogy valami nem jól múködik az életedben. Tudom, hogy az orvosok ezt azzal magyarázzák, hogy az agyad kémiája felborul és azért jelennek meg a tüneteid, de én ezzel nem értek egyet, hisz ha ez igaz lenne, akkor én sem gyógyulhattam volna meg gyógyszerek nélkül.

Amikor depressziós lettem, már maga a tény, hogy depressziós vagyok is letaglózott hiszen világ életemben pozitív gondolkodású, vidám ember voltam, aki nem lehet depressziós-gondoltam, ezért nem tudtam beletörődni, hogy ezentúl -ha ki is gyógyítanak belőle gyógyszerrel- bármikor újra előjöhetnek a tüneteim.

Az a gyógymód ami nekem segített, bárki számára elérhető és ingyen van, de ami a legjobb benne, hogy nem 1-2 hónapra, évre szól, hanem egész életre.

Tudom, hogy soha többé nem leszek depressziós és ez végtelen nyugalommal tölt el.

A körülmények amikről azt gondoltam, hogy kiváltották nálam ezt a betegséget, ma sem jobbak, inkább rosszabbak, de már el tudom fogadni őket, anélkül, hogy befordulnék.

Az igazi boldogság nem az ha mindent megkapsz amire vágysz, hanem ha el tudod fogadni azt amid van.

2012. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"ingyen van, de ami a legjobb benne, hogy nem 1-2 hónapra, évre szól, hanem egész életre. "


Kedves 14.!

Te ilyen alapon ismered az életre szóló egészség titkát. Hisz amit írsz, alkalmazható bármire. Közben még influenzád sem lehet?

2012. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az influenzát vírusok okozzák, a depressziót viszont valaminek, valakinek a hiánya a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Igazából depressziós is lehetnék újra, ha újra a régi életemet kezdeném élni, de minek tenném ha rátaláltam egy minőségileg összehasonlíthatatlanul jobb életre?

Egyébként a betegségeknek is van értelmük. Sok esetben segítenek felnyitni a szemünket valamire amit nem jól csinálunk az életünkben, amin változtatni kellene.

Ugye hallottál már a betegségek pszichoszomatikus megjelenéséről? A lelkünk problémái képesek megbetegíteni a testünket.

You dont't have a soul.

YOU ARE A SOUL.

You have a body.


Nemrég olvastam egy rövidke gondolatot, mely szerint ha depressziós vagy, az azt jelenti, hogy a múltban élsz, ha nyugtalan, aggódó, a jövőben, ha viszont béke van a lelkedben, a jelenben.

2012. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!