Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » FONTOS! Hogyan/Mivel kezeljem...

FONTOS! Hogyan/Mivel kezeljem a szemölcsöt?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta szenvedek tőle... jártam vele bőrgyógyásznál nem is 1*... ahol ecsetelőt kaptam meg immunerősítőt, de semmit sem használnak. Ha letisztítják, akkor nem begyógyul hanem pár nap múlva újra elő jön, még több ilyen szálkás gyökérrel.

Elég kellemetlen mert fáj és érzékeny ráadásul a lábamon van így sok cipő kényelmetlen. Mit tehetnék? Mi segítene?



2012. ápr. 6. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a felszeletelt hagymából, és fokhagymából készített éjszakai borogatás rendszeres alkalmazása elmulasztja a szemölcsöt. A legtöbb szemölcs elmulasztható szalicilsav, vagy podofillin használatával. Kend be velük óvatosan a szemölcsöt, és fedd be kötéssel. A környező egészséges bőrt óvd vazelinnal. Minden kezelés előtt dörzsöld le habkővel a megelőző kezelés miatt kialakuló elhalt bőrt. Jó még rá, a vérrehullató fecskefű, sárgás nedve is.De ha ezt használod, előtte szódabikarbónás vízzel mosd le a szemölcsöt. Ha uszoda szemölcsöd van, lehet kapni kimondottan erre való eltávolító folyadékot.Water Wratjes a neve.
2012. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Boltokban lehet kapni vérehulló fecskefű kivonatot.( de mégjobb ha kertben szedsz és egyből rácsőpögteted ) Kend be vele napi 3* és kb. 1-2 hét alatt elmúlik. Nekem is volt és segített!!
2012. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemrég megvettem egy amerikai doki könyvét.Ő ricinus olajjal kezelte(sikeresen)a páciensei szemölcseit.Azért az immunrendszer erősítésén érdemes lenne elgondolkodni!
2012. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a Scholl Seal and Heal szemölcseltávolító gél vált be. Naponta egy cseppet cseppentettem rá egészen addig amíg le nem tudtam vakarni a szemölcsöt. A helyén egy kis lyuk maradt, amit granuflexel leragasztottam és 4 napig le sem szedtem a tapaszt. Amikor leszedtem már az uj és szemölcsmentes bőr volt a tapasz alatt. Azóta nem újult ki a szemölcs.

Ezt már olyan szemölcsnél is sikeresen alkalmaztam ami nem fertőző szemölcs és anyajegyre hasonlít, ráadásul a mellkasomon volt ahol a bőr elég vékony és van akinél csúnyán, heggel gyógyul.

2012. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 8. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!