Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a különbség a csontkovács...

Mi a különbség a csontkovács és a kiropraktőr között?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Semmi különbség, csak máshogy írják. Ráadásul te rosszul mivel az kiropraktor és nem kiropraktőr.
2012. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kiropraktőr megsértődik, ha csontkovácsnak titulálják.

Helytelen azonosítani a kettőt.

A kipopraktika nemcsak a tünetekkel, hanem azok okaival is foglalkozik, szemben a csontkovácsolással.

2012. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De komolyabb oktatést kap,jobban ért hozzá,vagy drágább?
2012. máj. 7. 23:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs kiropraktor képzés, nálunk ami ehhez leginkább közelebb áll az a manuálterapeuta. Ez a képesítés orvos vagy gyógytornász diploma után még hosszadalmas tanulással szerezhető meg. A kiropraktor elnevezés nyugaton inkább elterjedt, ennek is ha jól tudom 5 éves a képzése (nem vagyok benne biztos, de komolyan oktatják az tuti). A csontkovács ezek közül egyik sem, ezek általában masszőrből, természetgyógyászból, sámánból, táltosból átvedlett emberkék akik pár napos képzés után tekergetnek jobbra meg balra, persze azért még jó drágák lehetnek ők is.
2012. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

pár éve amikor kezdődő gerincsérvem volt, egy amerikában egyetemen végzett kiropraktor jól elcseszte, az ő kezelése után gyulladt be a lábam.


aki pedig nagyon jó segítséget adott, és érezhetően gyógyulási folyamatot indított el, plusz egy otthon is végezhető speciális nyújtásra tanított meg, amivel mai napig gyógyult vagyok (7 éve), az egy egyetemet nem végzett manuálterapeuta volt. (bár ő is különböző képzéseken vett részt külföldön is korábban)


Szerintem becsípődött, elmozdult ízület helyre tevésében csontkovács is gyors segítséget adhat, de gerinchez, főleg gerincsérv gyanúja esetén csak ezen a területen szakosodott-jártasságot szerzett manuálterapeutát vagy kiropraktort engednék hozzám nyúlni.

2012. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2013. jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!