Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mandulagyulladás megszűnése...

Mandulagyulladás megszűnése antibiotikum szedése nélkül lehetséges? Nem veszélyes, ha nem szedem be?

Figyelt kérdés
Pár napja fájt a torkom, ma voltam dokinál, se láz,se rossz közérzet, csak a torkom fáj, picit a fülem. Mandulagyulladást mondtak és Augmentin Duot írtak. Nagyon nem szeretek szedni antibiotikumot, régen is szedtem utoljára, a gyomromat tönkre teszi 1 hét alatt. Nem érzem annyira szükségesnek , hogy beszedjem az antibiotikumot. Ártok ezzel magamnak, lehetnek szövődmények? Más alternatíva?
2012. máj. 16. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha baktérium okozta a mandulagyulladást, márpedig ha antibiotikumot írt fel az orvos, akkor az okozta, akkor csak az tudja elpusztítani.

Ha sima, vírusos lenne, akkor nem kéne antibiotikumot szedned, mivel a vírusokat a saját immunrendszerünk győzi le, arra az antibiotikum nem jó.

Lehet nem lesz semmi bajod, ha nem szeded, de az biztos, hogy csak nagyon nehezen fogsz meggyógyulni és lehetnek szövődmények is.

Ha annyira kinyírja a gyomrod az antibiotikum, akkor szedj mellé probiotikumot, nálunk Normalflore-t szokott javasolni az orvos és akkor jobb lesz a gyomrodnak.

2012. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ááááá! ne csináld azt, amit én! nekem átment hörghurutba, végül így kellett szednem antiobiót, csak sokkal tovább szenvedtem.


az antibió mellé szoktak írni normaflore-t, az segít abban, hogy ne menjen gallyra az emésztésed

2012. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!