Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen (alap) természetgyógyás...

Diavolino44 kérdése:

Milyen (alap) természetgyógyász képzést ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Már évek óta, érdekel a téma sokat olvastam utána, de már szeretnék egy kicsit komolyabban foglalkozni a természetgyógyászattal. Megbízható, nem két hétvégés csodatanfolyamokra gondoltam. Kínai orvoslással kacérkodom az 2-3 éves a képzés. Szerintetek ez jó alap? Vagy esetleg tudtok valami jobbat? (Budapest)

Nagyon megköszönök minden hozzászólást!


2012. jún. 18. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A valamire való természetgyógyász a SOTE-n kezdi (vagy más orvosi egyetemen) és utána kezd természetes módszerekkel foglalkozni.

Aki pedig jót akar magának, csak orvosi végzettséggel rendelkező t.gy-hoz megy.

2012. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De jelenleg nincs felesleges 5 évem az orvosira. Mert a képzés csak nappali tagozatos.
2012. jún. 18. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy alap eü végzettség akkor is szükséges. Anatómia, belgyógyászat, gyógyszertan.

Akkor valóban el tudod dönteni, hogy mi miért jó és nem csak bemagolod, hogy a kakukkfű jó köhögés ellen.

Főiskolán is van természetgyógyász szak. Az se jó?

2012. jún. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha megoldahato h ne nappali legyen akkor meg az egyetem is jo, mert valahogy el kell tartani magamat amig elvegzem a szakot, 27 evesen masoddiplomazni nappali tagozaton ujra.... Sajna nem fer bele.

Viszont amit irtal is egy 2-3 hetveges kuruzslo tanfolyamok leadott anatomia es gyogyszertan az semmire se jo. De koszonom neked is a segitseget.

2012. jún. 19. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Akupunktúra, reiki, reflexológia irányokba mennék el én.
2012. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nyugat-Európában a természetgyógyász az orvosi alapokat tanulja, mivel nem általános orvos lesz belőle, nem hát évet tanul, csak 5-öt. Végül természetgyógyász-doktor megnevezés szerepel a diplomájában, és ugyan úgy megkapja a doktori címet is. Tudomásom szerint olyan munkaköröket töltenek be, amelyben segítik az orvos munkáját, átveszik azokat a betegeket, akik akut vagy krónikus panaszokkal élnek vagy kiegészítik az orvosi kezeléseket.

Ezt jó lenne Mo-n is bevezetnék végre, mert ezekben az országokban ez a szakma nem csak nappali tagozaton van.

Szerintem az orvos az orvos. Gyógyszert ad, életet ment, persze szép ha ismeri a gyógynövényeket meg a homeopátiás szereket de egy orvosnak nem dolga masszírozni, akupunkturázni, gyógyfüveket kotyvasztani, kineziológiai korrekciókat végezni. Ezt végezze olyan, aki ezeket tanulta - orvosi alapismeretek mellett. Mert az tuti, hogy két hétvége vagy hat hónap kevés egy ilyen felelősségteljes munka elvégzéséhez.

2015. jún. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!