Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A vérehulló fecskefű talpi...

A vérehulló fecskefű talpi szemölcsre is jó?

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálam hatásos volt.
2012. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem. De az enyém valami nagyon agresszív. Vérehulló fecskefűvel kentem napi 3x 2 hónapon át és semmi. Aztán jött a vény nélkül kapható tyúkszemírtó, kb 2/3 üvegcsét ráecsetelgettem napi 2x. Aztán csak vényre kapható Vera-Med következett, szintén fél üvegnél több ráment, a változás annyi volt hogy jobban hámosodott. Pedikűröshöz is mentem vele, az elhalt bőrt levágni. Mivel mindig nem lett jobb 1 évvel ezelőtt elmentem bőrgyógyászhoz, az kifagyasztotta, majd kivágta. A seb begyógyult, majd 2 hónap múlva újra megjelent rajta a szemölcs. Aztán teafa olajjal kentem minden fürdés után, ami csak kiszárította végül ott a bőrt, így repedt, még nagyobb lett. Most már fél éve nem csináltam vele semmit, majd megint bőrgyógyászhoz megyek el szerintem, de most már lézeres kiégetést kérem, ami drágább, lassabban gyógyul, de remélem hatásosabb.

Jó tanács: ecseteld max 2 hónapig, ha nem javul, egyből bőrgyógyász. ja, és én magánbőrgyógyászhoz mentem, tehát szépen fizettem is. (egy fagyasztás ára 1500-2000Ft és kb 15 perc az egész)

2012. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
elvileg jó, de a friss növény nedve.
2012. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
A friss növény nedvének nem ajánlott a használata. Súlyos mérgezést okoz, ha nem megfelelően adagolják. Biztonságosabb a tinktúra.
2012. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A friss növény nedvét kell használni, nem tudod túladagolni, mivel nem belsőleg fogyasztod. És nekem is hatásos volt.
2012. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 2 hét alatt eltüntette a szemölcsöt a talpamon.
2012. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Nálam az évekig fennálló szemölcseimet hetek alatt nyomtalanul eltűntette. Mindenféle ecsetelőt próbáltam, gyógyszertári vackokat, bőrgyógyász lefagyasztotta többször is, semmi hatása nem volt, volt hogy óriási lyukak tátongtak a talpamon.

A friss növényt átültette anyukám egy cserépbe, minden nap 1-2x letéptem egy pici darabot és azzal ecseteltem. Vettem tinktúrát is, azzal ráerősítettem.

Úgy tűnt el, hogy nyoma sincs azóta sem :-)

2012. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Nekem nem használt. Három évig szenvedtem a szemölccsel, baromi agresszív vírusos talpszemölcs volt. Minden természetes módszert kipróbáltam, majd egy sebész ismerősöm ajánlotta a Verrumal oldatot. 3 hét alatt elmúlt tőle és ennek már 4 éve :)
2012. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon makacs szemölcsök voltak a talpamon. Több mindent kipróbáltam, egyik sem segített. Ismerősöm javasolt egy orvost, aki megoldotta. Nem egyszerű bőrgyógyászhoz mentem, hanem bőrgyógyász-bőrsebészhez. Azt hittem kivágja majd, de tévedtem! Ajánlott egy osztrák gyógyszert rá. /Nálunk nem forgalmazzák. Ő nem adta nekem, hiszen azt nem szabad...én vásároltam saját felelőségre :-)/

Rá kell kenni a szemölcsre, ami ettől helyi gyulladásba jön. A szervezet pedig kiveti magából a szemölcs körüli részt, persze a szemölccsel együtt. Nem kellemes, hiszen fáj egy ideig. (de a szemölcs megléte is fáj) Majd elég rondán, ill. érdekesen néz ki. Kicsi kráterszerű mélyedés marad a helyén, mely begyógyul. Négy éve volt, de azóta sem volt szemölcsöm. :-))

2012. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A növénytől nem lesz semmi bajod, de nekem sem segített. 4 hónapig tartott (már kb. 5 Ft-os nagyságú volt az enyém, terjedt) de a grapefruit magkivonatot tettem rá először áztattam, utána kicsit kapargattam, ami felázott, hogy jöjjön lefelé, majd mindig bekentem magkivonattal fülpiszkálóval, és éjszakára tettem rá magkivonatos ragtapaszt. 4 hónap után múlt el teljesen, azóta sem jött vissza.
2012. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!