Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha van két könyvem, plusz egy...

Ha van két könyvem, plusz egy netes oldal a homeopátiáról, és mindhárom teljesen más szert ír ugyanarra a tünetre, akkor hogy döntsem el, melyik a megfelelő?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 15:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
Elmész egy szakemberhez...
2012. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ó, hogy ez nem jutott eszembe! Köszi!
2012. júl. 3. 15:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt a szert válaszd, amelyiknek a gyógyszerképében felsorolt tünetek leginkább megegyeznek a te tüneteiddel! Néha nem könnyű eltalálni, ha komolyabb a probléma, akkor érdemes felkeresni egy szakembert.
2012. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 rejtőke válasza:
homeopata orvos
2012. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%
A homeopátiás készítmények egyetlen molekula hatóanyagot sem tartalmaznak. Szóval tökmindegy, hogy melyiket kened magadra, ha hiszel benne, akkor majd a placebo-hatás megoldja. Ha meg nem, akkor inkább keress fel egy orvost...
2012. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kenem magamra? Inkább beszedem a bogyókat. Hatóanyagot pedig tartalmaznak, azért nem mindegy, melyiket választom. Nézz utána!


Köszönöm a válaszokat. Van egy, ami jónak tűnik,azt kipróbálom.

Máskor is bevált már egyébként!

2012. júl. 5. 14:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök vagyok, azon túl analitikával foglalkozom. Egy homeopátiás szer olyan higításokkal készül, amelyben már gyakorlatilag egyetlen molekula sincs a vízen/vivőanyagon kívül. 1 molnyi anyag hatszor tíz a huszonharmadikon molekulát tartalmaz, de ezt a rengeteg higítás során teljesen elveszíti a cucc. Ez elméletben is kiszámolható éa a méréseink is megerősítették. Sok homeopátiás készítmény összetételét vizsgáltam már meg, hatóanyag nincs benne... Nem véletlen, hogy a féléletidejére, , lebomlására, metabolizmusára, tárolására semmiféle vizsgálat és előírás nincs. Minek lenne?

Szóval szedheted, kenheted, ihatod bátran, ártani nem fog.

2012. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

én nem vagyok vegyészmérnök, ezért ilyen szinten nem tudok beszélni ezekről a dolgokról.

A hom.szerek lényege pont az, hogy nagyon minimális benne a hatóanyag, hogy mennyire minimális, vagy mennyire mérhető ez, fogalmam nincs. Viszont a lényeg nem a hatóanyag mennyiségében van, hanem a szer előállításának módjában.


A többi gyógyszerről is csak azt tudom, amit mások állítanak, hogy mi mennyire placebo vagy nem az, ilyen szempontból nem is számít, én úgysem állok neki leellenőrizni. Első szempont nekem, hogy mennyit árt a szer, a második, hogy mennyit használ, vagyis inkább placebot szedek be, mint valami mérget. :)

2012. júl. 5. 22:21
 9/13 anonim ***** válasza:

A homeopátia egy szemfényvesztés. Ha nincs benne hatóanyag, akkor hogyan is adhatják ennyire drágán? Pontosan ezért adható el, mert az átlagember nem analitikus, nem ért hozzá. Jobb, ha tudod, hogy számos vizsgálat cáfolja már a homeopátiás szerek hatásosságát, ezeket tudományos lapokban meg lehet találni. A Nature és a Lancet is foglalkozott vele, rengeteg vizsgálatot vetettek alá metaanalízisnek és sok ezer eset alapján egyértelműen megállapítható, hogy a homeopatikus szerek nem érnek többet, mint a placebo. Ezek megkereshető vizsgálati eredmények, de egyetlen, laikusoknak szánt weboldalon vagy könyvben sem fogsz találkozni velük.

Sajnálom, de ez az igazság. Ha komolyan beteg vagy, akkor bízd magad olyan orvosra és szerre, ami hat akkor is, ha nem hiszel benne.

2012. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nem komoly betegségről van szó.

A kutatásokkal is az a baj, hogy sok olyat hallottam már, hogy nem az előírásoknak megfelelően történik. Vagyis, hogy a hom. szereknél is meg van adva, hogy mikor, mennyit kell bevenni, mit lehet előtte-utána enni, inni, és az sem mindegy hány éves az illető, mennyi és milyen gyógyszeres kezelésen esett már át.


(pl. egy csecsemő esetén sokkal hatékonyabbak a szerek, ha még nem volt kezelve gyógyszeresen, mint egy felnőtt esetén, akinek a szervezete sok gyógyszerrel találkozott.)


De tényleg leginkább hit kérdése az egész, bár én szerintem az összes többi gyógyszer is.

2012. júl. 8. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!