Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Arról szeretnék érdeklődni...

Arról szeretnék érdeklődni hogy a homeopátiáról ki mit tud? Rengeteg dolgot lehet róla hallani hogy csak részleges javulást okoz meg olyat is hogy teljes egészében megszünteti a tüneteket. Saját tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 12:43
1 2 3
 1/27 anonim válasza:

Én személy szerint allergiára (parlagfű) kezdtem el használni homeopátiás készítményeket, mert az orvos által felírt gyógyszerek 2-3 év elteltével már nem csillapították olyan mértékben az allergia tüneteit, mint azelőtt.

A coryzalia nevű készítmény volt a leghatásosabb számomra, ez egy homeopátiás szer növényi és ásványi alapanyagokból. Nekem ez teljesen megszüntette a tüneteimet körülbelül 4-5 nap elteltével, úgyhogy én ezt ajánlom!

2009. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
A homeopátia rendkívül sok mindenre jó! A pikkelysömörtől kezdve az ekcémán át egészen az allergiáig mindent gyógyítanak vele. Nekem csak az allergia gyógyításhoz van némi affinitásom, elég sok szintetikus gyógyszerkészítményt próbáltam ki, nem igazán hatásosak és nem valami egészségesek (mellékhatások). De viszont a homeopatikus gyógyszereknél ilyen veszély nem áll fenn.
2009. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ma olvastam egy könyvet, ami nagyon klasszul írja le a homeopátiát, szívből ajánlom. Olvasása óta úgy érzem, kapisgálom a lényegét. Ha érdekel, olvasd el: Thorwald Dethlefsen: A sors, mint esély (nem csak a homeos rész jó benne szerintem, olyan igazi barátokköztmegvitatós könyv, nem nyálamerikai stílusban )

Itt el is olvashatod: [link]

2009. ápr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
Nekem érdekes de télen jelentkeznek allergiás tüneteim.Nm tudom hogy mitől lehet.ilyenkor használok egy histaminum nevű homeopátiás készítményt + ritkám homeopátiás orrsprayt és teljesen elmúlnak a tünetek.1-2 hét eltelte után már nem is kell használom.
2009. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
Az egyik barátnőm a pánikbetegsége kezelésére szed homeopátiás gyógyszereket és neki nagyon bejön..szóval erre is jó, de többet nem tudok az ilyen gyógyszerekről.
2009. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
Állítólag allergiára és náthára is jó a Coryozália. Elég sokan használják, sokfelé lehet hallani róla. A homeopátia amúgy teljes gyógyuláshoz vezet, nem csak tünetenyhítésre jó.
2009. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
És miért jobbak az ilyen homeopátiás cuccok mint a sima gyógyszerek?
2009. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Azért jobbak, mert nincs mellékhatásuk, igy nyugodtan adható csecsemőknek is, fiataloknak mindenkinek.
2009. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
én tavaly télen szedtem torokfájós megfázásra. 2-3 nap elteltével semmi bajom nem volt
2009. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
A homeopátiás készítmények tényleg mindenféle megbetegedésre jók. Az a lényegük, hogy a szervezet öngyógyító folyamatait ösztönzik, tehát nem csak a tüneteket kezelik, hanem magát a bajt. Én először egy pár hónapja használtam egy hosszú nevűt, mi csak oszcilloszkópnak neveztük :) Lázas voltam és fájt a torkom, de 2 nap használat után el is múlt a betegség. Coryzaliáról én is hallottam már, állítólag nagyon jó orrfolyásra, orrdugulásra, náthára.
2009. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!